Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Procházka Prahou astronomickou – Astronomie za Rudolfa II.

Procházka Prahou astronomickou – Astronomie za Rudolfa II.

Myslíte si, že znáte Prahu? A tu za dob Rudolfa II. obzvlášť? Je totiž možné, že vás hodně překvapíme! Zveme vás na sobotní procházku Astronomie za Rudolfa II., během které vás provedeme po Hradčanech a areálu Pražského hradu. Přes místa spjatá s osobnostmi astronomie.

Místo konání akce: Hradčany, Praha 1, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 20.05.2023 od 10:00 do 12:00

Během naší procházky se dozvíte třeba, co mají společného raketoplán a katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha nebo jakou roli sehrál v astronomii Letohrádek královny Anny. Hlavně vás ale zavedeme všude tam, kde v Praze vznikl nový pohled na uspořádání světa.

Procházka trvá 2 hodiny, trasa je dlouhá 2 kilometry a kapacita je pouze 10 lidí, aby všem bylo příjemně.

Vstupenky a více informací naleznete zde: www.planetum.cz/porad/astronomie-za-rudolfa-ii/ a zde: https://shop.planetum.cz/385-astronomie-za-rudolfa-ii

Moc se na vás těšíme!
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Astronomická procházka


30. vesmírný týden 2024

30. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 7. do 28. 7. 2024. Měsíc po úplňku je vidět především v druhé polovině noci a dopoledne. Planety jsou nejlépe vidět ráno a Saturn už od půlnoci. Zlepšuje se už i viditelnost Marsu s Jupiterem. Aktivita Slunce je na střední úrovni. Po večerních přeletech ISS tu máme její přelety přes Slunce a Měsíc. Sledujeme dění kolem návratu Falconů do služby i kolem lodi Starliner. Uplynulo 105 let od narození významného českého astronoma Luboše Perka, který zemřel teprve nedávno ve věku 101 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2024 obdržel snímek „Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem“, jehož autorem je Vlastimil Vojáček.     Polární záře. Kdo by ji neznal. Byť třeba jen ze slavné divadelní hry Divadla Járy Cimrmana „Dobytí severního

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Slunce v Ca-k

Slunce v Ca-k.

Další informace »