Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Rok Artura Krause - Bibloigrafie Artura Krause

Rok Artura Krause - Bibloigrafie Artura Krause


Typ akce: Nezařazeno
Termín konání akce: 02.08.2014 od 11:30 do 12:00

Nenechte si ujít vydání limitované edice, svého druhu jedninečného vydání bibliografie barona Artura Krause, kterou pro Vás v rámci ROKU ARTURA KRAUSE připravuje Krajská knihovna v Pardubicích.

Jednou z velkých vášní barona Artura Krause bylo sbírání starých tisků, které si nechával vázat do krásných kožených vazeb. Své knihy pak opatřoval originálním EX LIBRIS. Krausova knihovna tak byla unikátní sbírkou velmi výjimečných a krásných tisků. V rámci dne 160. výročí, 2. 8. 2014 v 11:30 si tak společně připomene, Krausovu Vášeň pro literaturu slavnostním vydáním BIBLIOGRAFIE BARONA ARTURA KRAUSE




« zpět na kalendář akcí



32. vesmírný týden 2026

32. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 3. 8. do 9. 8. 2026. Měsíc bude vidět nad ránem spolu s většinou planet a bude v poslední čtvrti. Venuše je vidět lépe přes den a večer je velmi nízko. Ráno uvidíme Merkur, Mars, Saturn, Uran i Neptun. Aktivita Slunce je spíše nízká, ale může se občas zvýšit. Na obloze létá dost meteorů, většina budou postupně Perseidy. Starship stále pluje, Falcon 9 uskutečnil již 90 startů v roce 2026. Na ISS se chystá výstup do volného kosmu. Startovat má japonská raketa H-3. Před 100 lety se narodil český astronom Vladimír Vanýsek. Před 50 lety začala mise Vikingu 2 u Marsu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Obálky kolem kataklysmatické hvězdy Z Cam, první SR/ČR kolektivní astrofotografie

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2026 obdržel snímek Karla Kolomazníka s kolektivem „Obálky kolem kataklyzmatické hvězdy Z Cam“ Vítězná fotografie červnového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce je v rámci dosavadní soutěže poněkud netradiční. I když jsme již měli snímky s více

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

10pTempel2

zpracované kometární i hvězdné provedení

Další informace »