Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Seminář Astronomického ústavu UK: 400 let Keplerova třetího zákona

Seminář Astronomického ústavu UK: 400 let Keplerova třetího zákona

Dovolujeme si vás pozvat na další z pravidelných středečních seminářů Astronomického ústavu Univerzity Karlovy, na němž se svou přednáškou na téma Johannes Kepler a jeho 3. zákon (1619) vystoupí Martin Šolc z Astronomického ústavu UK. Přednáška bude proslovena v českém jazyce.

Místo konání akce: V Holešovičkách 2, 180 00 Praha, Česká republika
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 20.11.2019 od 10:10 do 11:20

Pravidelné semináře Astronomického ústavu Univerzity Karlovy se konají v průběhu výukových částí akademického roku (od října do května, s výjimkou několika týdnů na přelomu ledna a února), vždy ve středu od 10 hodin 10 minut v posluchárně T1 v hlavní budově trojského areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Kromě pravidelných seminářů pořádáme při různých příležitostech i semináře mimořádné, jejichž data, časy a místa konání nelze dopředu stanovit. Všechny naše semináře jsou veřejně přístupné, všichni zájemci o astronomii a astrofyziku jsou srdečně zváni.

27.11.2019:
Tidal tails of open star clusters as probes to early gas expulsion: predictions for Gaia
presented in English by: František Dinnbier (University of Cologne, Germany)




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Seminář Astronomického ústavu UK, Astronomický ústav UK, Přednáška 


25. vesmírný týden 2026

25. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 6. do 21. 6. 2026. Měsíc po novu se objeví na večerní obloze a setká se s Merkurem a Venuší. Pomalu klesá k obzoru Jupiter. Ráno je vidět Saturn a kometa 10P/Tempel 2. Aktivita Slunce je opět spíše nízká. Možná se objeví noční svítící oblaka. Český astronaut Aleš Svoboda obsadí roli pilota lodi Crew Dragon, která by měla letět k ISS v roce 2027. NASA oznámila složení posádky mise Artemis III, je tam i Evropan Luca Parmitano. Před 50 lety byla na oběžnou dráhu kolem Marsu navedena sonda Viking 1.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Hodina Jupiterovy rotace

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2026 obdržel snímek a video Karla Sandlera s názvem „Hodina Jupiterovy rotace“ Soutěž Česká astrofotografie měsíce je, jak již název naznačuje, zaměřena zejména na fotografie. Ovšem vesmír není statický, na obloze se vše pohybuje, a to od těch

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

konjunkce J+V  11.6. 2026

odeznívající konjunkce jupiteru a venuše která probíhala 9 a 10 června zkusil sem nyní s polluxem a castorem

Další informace »