Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Seminář Astronomického ústavu UK: meziplanetární kamení v párech i kupách

Seminář Astronomického ústavu UK: meziplanetární kamení v párech i kupách

Dovolujeme si vás pozvat na další z pravidelných středečních seminářů Astronomického ústavu Univerzity Karlovy, na němž se svou přednáškou na téma Asteroid pairs and clusters vystoupí Petr Fatka z Astronomického ústavu Akademie věd České republiky v Ondřejově a Astronomického ústavu Univerzity Karlovy. Přednáška bude proslovena v anglickém jazyce.

Místo konání akce: V Holešovičkách 2, 180 00 Praha, Česká republika
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 04.03.2020 od 10:10 do 11:20

Pravidelné semináře Astronomického ústavu Univerzity Karlovy se konají v průběhu výukových částí akademického roku (od října do května, s výjimkou několika týdnů na přelomu ledna a února), vždy ve středu od 10 hodin 10 minut v posluchárně T1 v hlavní budově trojského areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Kromě pravidelných seminářů pořádáme při různých příležitostech i semináře mimořádné, jejichž data, časy a místa konání nelze dopředu stanovit. Všechny naše semináře jsou veřejně přístupné, všichni zájemci o astronomii a astrofyziku jsou srdečně zváni.

11.3.2020:
Vesmírný dalekohled Jamese Webba - větší a lepší stroj času
v češtině přednese: Martin Topinka (Ústav pro pokročilá studia, Dublin, Irsko)

18.3.2020:
Solar Orbiter - evropská mise ke Slunci
v češtině přednese: Petr Heinzel (Astronomický ústav Akademie věd České republiky, Ondřejov)

25.3.2020:
Space weathering from lunar swirls to the asteroid belt
presented in English by: Kateřina Chrbolková (Astronomical Institute of Charles University, Prague; Faculty of Science, University of Helsinki, Finland)
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Seminář Astronomického ústavu UK, Astronomický ústav UK, Přednáška 


25. vesmírný týden 2021

25. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 21. 6. do 27. 6. 2021. Měsíc bude v úplňku. Večer září nízko nad severozápadem Venuše a slabý Mars projde Jesličkami. Ráno jsou prakticky na jihu velké planety Jupiter a Saturn. Sluneční aktivita je nízká. Čínská kosmická loď Šen-čou 12 dopravila trojici kosmonautů na stanici Tiangong 3. Na ISS probíhá instalace nového fotovoltaického panelu. Před 45 roky byla vypuštěna stanice Saljut 5 založená na vojenském projektu Almaz. 

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Leo Triplet

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2021 obdržel snímek „Leo Triplet“, jehož autorem je Zdeněk Vojč   Na noční obloze se nalézá nepřeberné množství zajímavých objektů či jejich skupin. Jednou z nich je i skupina tří galaxií, nazvaná též Leo Triplet. To proto, že ji na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesic Dobson 305/1500 mm okular 17 mm Canon 60D

Další informace »