Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Skvrny na Slunci

Skvrny na Slunci - přednáška

Centrum přírodních věd - Hvězdárna Jičín 

Místo konání akce: Raisova 310, Jičín, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 17.05.2019 od 18:00

Skvrny na Slunci Autor: Hvězdárna Jičín - Skvrny na Slunci
Skvrny na Slunci
Autor: Hvězdárna Jičín - Skvrny na Slunci
Na Evropský den Slunce přijede do Jičína přednášet přední odborník na Slunce Mgr. J. Jurčák, Ph. D. z Ondřejova ASU AV ČR. 
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Hvězdárna Jičín, Centrum přírodních věd Hvězdárna Jičín, Atmosféra Slunce, Aktivita Slunce


21. vesmírný týden 2019

21. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 20. 5. do 26. 5. 2019. Měsíc po úplňku úbývá k poslední čtvrti. Mars je vidět večer, míjí hvězdokupu M35. V druhé polovině noci je nejlépe pozorovatelný Jupiter a nad ránem Saturn. Slunce ukazovalo skvrny i pěkné protuberance. Mise Starlink 1 společnosti SpaceX zatím čeká na start. Čína má za sebou další úspěšný start. Sonda LRO vyfotografovala na Měsíci místo dopadu sondy Beresheet. Očekáváme také indický a čínský start. Před 185 lety se narodil John Tebbutt, objevitel Velké komety 1861.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

PuWe1 (PNG 158.9 + 17.8)

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2019 obdržel snímek „Planetární mlhovina PuWe1“, jehož autorem je Martin Myslivec   V dubnu se na stolech, respektive v počítačích porotců soutěže Česká astrofotografie měsíce objevila zajímavá fotografie. Snímek, který není snadné

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Nov Mesiaca  a konjunkcia s Marsom plus El- Nath Beta Taur

Pekný západ Mesiaca sa dial tak rýchlo že som nestihal. Kazil sa mi teleobjektív a tak som robil iba s menším ohniskom. Som rád , že to i tak pekne vyšlo. Až neskôr cez Stellarium som zistil že je tam Mars a El-Nath, Beta Taur, ktoré sa rozsvietili ako prvé. Potom už prišli mraky a bolo po veľkolepom - pre mňa -divadle.

Další informace »