Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Starbase: Brána na Mars

Starbase: Brána na Mars

Na první letošní přednášce přivítáme Ing. Tomáše Přibyla, který bude vyprávět o SpaceX South Texas launch site známé také jako Starbase.

Místo konání akce: Hvězdárna Uherský Brod
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 15.03.2024 od 19:00

„První člověk, který se projde po jiné planetě, dost možná jednou odstartuje z tohoto místa,“ prohlásil podnikatel a vizionář Elon Musk o základně Starbase, kde se nyní sestavují, testují a odkud startují obří rakety Starship. Pojďme se seznámit s historií a budoucností této základny, s programem raket Starship a vůbec s „jízdním řádem“ letu na Mars dle Elona Muska.

Přednáší Ing. Tomáš Přibyl

Vstupné 50 Kč

Za příznivého počasí následuje po přednášce pozorování noční oblohy.

Více informací najdete na webu hvězdárny a planetária:
https://hvezdarnaub.cz/program/starbase-brana-na-mars/
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »