Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Světlo – dobrý sluha a zlý pán

Světlo – dobrý sluha a zlý pán

Světlo je dobrý sluha, ale zlý pán aneb o světelném znečištění a proč nám tak škodí. Po přednášce procházka s praktickými ukázkami.

Místo konání akce: Jindřichův Hradec, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 27.03.2025 od 18:30

Světlo – dobrý sluha a zlý pán
aneb o světelném znečištění a proč nám tak škodí

Čtvrtek 27. 3. 2025 od 18:30 hodin

Po přednášce procházka s praktickými ukázkami.

Přednáší Pavel Suchan z Astronomického ústavu AV ČR, předseda odborné skupiny pro světelné znečištění České astronomické společnosti a člen Meziresortní pracovní skupiny pro řešení světelného znečištění.

Více na https://www.planetariumjh.cz/aktualne/svetlo-dobry-sluha-a-zly-pan-i96.html.




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Světelné znečištění


31. vesmírný týden 2026

31. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 7. do 2. 8. 2026. Měsíc bude v úplňku. Večer je velmi nízko na západě Venuše. Ráno je vidět Saturn a slabý Neptun, nad severovýchodem také Mars a Uran. Aktivita Slunce je zvýšená a objevila se nečekaně zajímavá aktivní oblast. Super Heavy Starship po předchozím přerušení startu IFT-13 a výměně motorů dostala novou šanci, kterou však zprvu překazilo počasí.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Postupka komety R3 PANSTARRS v Orionu

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2026 obdržel snímek Jakuba Kuřáka a Martina Maška „Kometa R3 PANSTARRS v Orionu“ „Uprostřed léta, kolem sedmnáctého dne měsíce července, se na nebi znenadání zrodila hvězda nesmírné velikosti a nádhery. Žádný z tehdy žijících lidí nikdy nespatřil nic, co

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Na kometu letadlem

Kometa 10P/Tempe, s letadlo

Další informace »