Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Temná hmota nebo Milgromská dynamika? Mezinárodní konference o gravitačních projevech galaxií

Temná hmota nebo Milgromská dynamika? Mezinárodní konference o gravitačních projevech galaxií

Mezinárodní konference o chování galaxií 2019 se uskuteční na univerzitě v Bonnu (na Argelander Institut fűr Astronomie). Konferenci organizují respektovaní astrofyzici Indranil Banik (Bonn), Pavel Kroupa (Bonn, Praha), Hosein Haghi (Zanjan), Oliver Müller (Štrasburk), Xufen Wu (Hefei), Akram Hasani Zonoozi (Zanjan, Bonn).

Místo konání akce: Bonn, Německo
Typ akce: Konference
Termín konání akce: 23. – 27.09.2019

Záměrem tohoto setkání je podle organiozátora konference prof. Pavla Kroupy podpořit diskusi mezi vědci, kteří se zabývají kosmologií a studiem galaxií v odlišných hypotézách a to v Newtonově nebo Milgromově teorii gravitace.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Konference


29. vesmírný týden 2019

29. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 15. 7. do 21. 7. 2019. Měsíc bude v úplňku a nastane jeho částečné zatmění. Během noci je vidět Jupiter a Saturn, k nimž se přidává i Neptun a nad ránem Uran. Aktivita Slunce je velmi nízká. Indie letí k Měsíci, koncem týdne čekáme dva starty k ISS. Hayabusa 2 provedla druhý odběr vzorků z planetky Ryugu. Raketa Proton-M vynesla dalekohled Spektr-RG, raketa Vega selhala. Před 50 lety přistáli lidé na Měsíci a před 25 lety dopadaly první kusy komety na Jupiter.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Nočné svietiace oblaky

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2019 obdržel snímek „Nočné svietiace oblaky“, jehož autorem je Jakub Zahuranec   Noční svítící oblaka, nebo „nočné svietiace oblaky“, v rodné řeči autora snímku Jakuba Zahurance ze Slovenska, jsou krásným úkazem. Chtělo by se říci

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Přelet č.2

Canon 6D , 600mm/f6,3

Další informace »