Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Temná hmota nebo Milgromská dynamika? Mezinárodní konference o gravitačních projevech galaxií

Temná hmota nebo Milgromská dynamika? Mezinárodní konference o gravitačních projevech galaxií

Mezinárodní konference o chování galaxií 2019 se uskuteční na univerzitě v Bonnu (na Argelander Institut fűr Astronomie). Konferenci organizují respektovaní astrofyzici Indranil Banik (Bonn), Pavel Kroupa (Bonn, Praha), Hosein Haghi (Zanjan), Oliver Müller (Štrasburk), Xufen Wu (Hefei), Akram Hasani Zonoozi (Zanjan, Bonn).

Místo konání akce: Bonn, Německo
Typ akce: Konference
Termín konání akce: 23. – 27.09.2019

Záměrem tohoto setkání je podle organiozátora konference prof. Pavla Kroupy podpořit diskusi mezi vědci, kteří se zabývají kosmologií a studiem galaxií v odlišných hypotézách a to v Newtonově nebo Milgromově teorii gravitace.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Konference


42. vesmírný týden 2019

42. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 14. 10. do 20. 10. 2019. Měsíc je ve fázi mezi úplňkem a poslední čtvrtí. Večer je nízko nad jihozápadem Jupiter a u jihu Saturn a na ranní obloze se pomalu objeví Mars. Aktivita Slunce je velmi nízká. Zemřel první člověk ve volném kosmu, Alexej Leonov. Na ISS pokračuje série výstupů do volného kosmu, nyní kvůli výměně baterií. Družice ICON se po dvou letech dočkala vypuštění. Před 30 lety byla vypuštěna k Jupiteru sonda Galileo.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Corona Australis

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2019 obdržel snímek „Corona Australis“, jehož autorem je Pavel Pech   Corona Australis, tedy souhvězdí Jižní Koruna. Jméno jak ze starověkého atlasu nebes. A ono téměř ano. Historie jména tohoto poměrně nevýrazného souhvězdí je opravdu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Podzimní mléčná dráha během novoluní v Beranu s božími muky

Další informace »