Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Temná hmota nebo Milgromská dynamika? Mezinárodní konference o gravitačních projevech galaxií

Temná hmota nebo Milgromská dynamika? Mezinárodní konference o gravitačních projevech galaxií

Mezinárodní konference o chování galaxií 2019 se uskuteční na univerzitě v Bonnu (na Argelander Institut fűr Astronomie). Konferenci organizují respektovaní astrofyzici Indranil Banik (Bonn), Pavel Kroupa (Bonn, Praha), Hosein Haghi (Zanjan), Oliver Müller (Štrasburk), Xufen Wu (Hefei), Akram Hasani Zonoozi (Zanjan, Bonn).

Místo konání akce: Bonn, Německo
Typ akce: Konference
Termín konání akce: 23. – 27.09.2019

Záměrem tohoto setkání je podle organiozátora konference prof. Pavla Kroupy podpořit diskusi mezi vědci, kteří se zabývají kosmologií a studiem galaxií v odlišných hypotézách a to v Newtonově nebo Milgromově teorii gravitace.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Konference


3. vesmírný týden 2020

3. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 13. 1. do 19. 1. 2020. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer září jasná planeta Venuše, vidět lze i Neptun a Uran. Ráno je vidět Mars. Merkur a Saturn jsou úhlově blízko Slunci. Kometu C/2017 T2 můžeme opět pozorovat na večerní obloze. Na úspěchy raket Falcon 9 a CZ-3B by v tomto týdnu určitě chtělo navázat několik dalších. Uběhlo 15 let od přistání pouzdra Huygens na Titanu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Glaxie pod Galaxií

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2019 obdržel snímek „Galaxie pod Galaxií“, jehož autorem je Roman Ponča   „Galaxie pod Galaxií“, není to tak trochu podivný název vítězného snímku prosincového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce? Možná, snad, … ale je

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Snímek komety C/2017 T2 (PANSTARRS)

Rozměry obrázku jsou 20 x 20 obloukových minut, sever je nahoře, východ vlevo. Nacházela se téměř v zenitu v souhvězdí Persea. Atmosférické podmínky byly podprůměrné.

Další informace »