Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Thank God It´s Astrophysical Friday 1/2019

Thank God It´s Astrophysical Friday 1/2019

Tradiční přednáškové dopoledne nejen pro středoškoláky, které je pořádáno dvakrát ročně bude opět zaměřeno na tři zajímavá témata ze světa extrémních částí vesmíru. A možná pojmenujete i exoplanetu!

Místo konání akce: Hauerova 4, Předměstí, Opava, Česko
Typ akce: Přednáška
Termín konání akce: 21.06.2019 od 9:00 do 13:00

Přestože jsou přednášky prioritně určeny studentům středních škol, je akce otevřena všem zájemcům z široké veřejnosti. Stačí se jen přihlásit mailem na adresu tomas.graf@fpf.slu.cz a v pátek 21. 6. 2019 dorazit do Opavy do kinosálu na Hauerovu 4!

Kromě programu inzerovaného níže se budete moci zapojit přímo na místě do ankety hledající vhodné jméno pro exoplanetu v souhvězdí Rysa s katalogovým označením XO-5b!

Na setkání s Vámi se těší Tomáš Gráf a všichni spolupachatelé z Ústavu fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

P.S. A bude bageta i H2O ...

Program:
pátek 21. 6. 2019, 09.00 až 13.00 SELČ

Martin Urbanec (SU v Opavě) GW170817: Zlatý grál současné astrofyziky?

Camilo Posada (Kolumbie, nyní SU v Opavě, v angličtině) Is this a black hole?

Filip Blaschke (SU v Opavě) Kvantování představ o atomech aneb bestiář šílených hypotéz vedoucích k stále přesnějším výsledkům.
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Přednáška 


43. vesmírný týden 2019

43. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 21. 10. do 27. 10. 2019. V neděli se vrací Středoevropský čas. Měsíc mění fázi od poslední čtvrti k novu. Večer je nízko nad jihozápadem Jupiter a u jihu Saturn a na ranní obloze se pomalu objeví Mars. Aktivita Slunce je rekordně nízká. Proběhl první čistě ženský výstup do volného kosmu z paluby ISS. Před 50 lety se narodil čínský amatérský astronom, který je spoluobjevitelem komety Ikeya-Zhang, jež nás potěšila na jaře 2002.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Corona Australis

Titul Česká astrofotografie měsíce za srpen 2019 obdržel snímek „Corona Australis“, jehož autorem je Pavel Pech   Corona Australis, tedy souhvězdí Jižní Koruna. Jméno jak ze starověkého atlasu nebes. A ono téměř ano. Historie jména tohoto poměrně nevýrazného souhvězdí je opravdu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Protuberance

Protuberance

Další informace »