Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Unisféra - projekce pořadu Sen o létání

Unisféra - projekce pořadu Sen o létání

V tuto středu se můžeme v Unisféře těšit na projekci pořadů "Sen o létání v 3D". Na začátku se můžete těšit na ukázku "Zimní oblohy" z produkce Slezské Univerzity v Opavě. Akce je vhodná pro širokou veřejnost. Více informací naleznete níže.

Místo konání akce: Fyzikální ústav v Opavě
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 18.01.2023 od 17:00 do 18:00

Zimní obloha nad Opavou (13 min.) – Přemýšleli jste někdy při procházce noční Opavou, na co se na nebi vlastně koukáte? Nejste sami. Ukážeme vám, co můžete spatřit během daného ročního období, a představíme jednotlivá viditelná souhvězdí.

Sen o létání (35 min., 3D) – Objevte tajemství letu s Leonardem da Vinci, bratry Montgolfierovými, bratry Wrightovými a dalšími vynálezci. Zažijte dobrodružství a zjistěte, jak se tento obrovský a náročný sen, o který se lidstvo snažilo od počátku dějin, stal skutečností.

Dream to Fly je poetický příběh o historii letectví. Cílem filmu je představit vývoj letectví věkem zajímavým a inovativním způsobem. Představuje milníky na naší cestě k dobytí nebe - jak z hlediska technologických průlomů, tak z hlediska našeho vnímání samotného létání.

Bohatá fulldome vizualizace, krásná hudba a poetické vyprávění činí z této výstavy výjimečné umělecké dílo. Poselství divákům má být otevření se novým myšlenkám a plnění našich snů.

Rezervace a prodej lístků na stránkách e-shopu:
https://is.slu.cz/obchod/fakulta/FU/unisfera/

 
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Unisféra


5. vesmírný týden 2023

5. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 30. 1. do 5. 2. 2023. Měsíc bude v úplňku. Velmi nízko na večerní obloze je výrazná planeta Venuše a o něco výše také jasný Jupiter. Nejvýše najdeme večer Mars, který je kolem 20. hodiny nad jihem. Kometa C/2022 E3 (ZTF) je pěkná při pohledu dalekohledem a na velmi tmavé obloze je slabě vidět pouhým okem. Aktivita Slunce se snížila, skvrn výrazně ubylo. SpaceX má za sebou v lednu již 6 startů a očekáváme ještě sedmý. USA si připomenou výročí 65 let startu první družice Explorer-1, ale také 20 let od tragické havárie raketoplánu Columbia.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tromsø lights

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2022 získal snímek „Tromsø lights“, jehož autorem je Jan Klíma     Kdo by neznal slavnou polární záři. Ať již ze snímků oblohy z dalekého severu či z ještě, alespoň pro nás ještě vzdálenějšího jihu, nebo třeba z divadelní hry

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Jižní kříž nad horou

Fotografie je focena v Chilských Andách v podmínkách s velmi nízkým světelným smogem.

Další informace »