Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Unisféra - Sen o létání 3D

Unisféra – Sen o létání 3D

5. 4. 2023 (středa) od 17:00 se v Unisféře na Fyzikálním ústavu uskuteční sférická projekce pořadu Sen o létání 3D (35 minut). Kromě tohoto pořadu se na začátku můžete těšit na projekci Jarní oblohy nad Opavou (13 min) z produkce Slezské Univerzity v Opavě. Program je vhodný pro širokou veřejnost.

Místo konání akce: Fyzikální ústav v Opavě
Typ akce: Akce pro rodiny s dětmi
Termín konání akce: 05.04.2023 od 17:00 do 18:00

Anotace:

Jarní obloha nad Opavou (13 min) – Přemýšleli jste někdy při procházce noční Opavou, na co se na obloze vlastně koukáte? Nejste sami. Ukážeme vám, co můžete spatřit během daného ročního období, a představíme jednotlivá viditelná souhvězdí.

Sen o létání (3D, 35 min) – Poetický příběh, který získal řadu festivalových ocenění. Představuje historii a vývoj letectví v zajímavém a inovativním pojetí. Pořad doprovází bohatá barevná vizualizace, krásná hudba a poselství o možnostech plnění našich snů.

Prodej vstupenek zahájen zde: https://is.slu.cz/obchod/baleni/16101
« zpět na kalendář akcí

Štítky: Unisféra, Sen o létání


21. vesmírný týden 2024

21. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 5. do 26. 5. 2024. Měsíc ve fázi kolem úplňku silně září na noční obloze a vlastně tím začíná období světlejších nocí, protože se blíží slunovrat. Planety večer vidět nejsou a na ranní obloze je pouze velmi nízko Saturn a snaží se vylézt i Mars. V koronografu SOHO budou v konjunkci Jupiter a Venuše. Aktivita Slunce je pořád docela velká, i když ve světle uplynulého týdne výrazně nižší. Pozorovatelé deep-sky objektů a komet jistě znají online web CzSkY.cz, který doznal dalšího vylepšení. New Shepard je zpět ve službě. Starliner na svůj let s posádkou stále čeká. Falcon 9 zaznamenal již 21. znovupoužití prvního stupně.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

V zajetí barev

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2024 obdržel snímek „V zajetí barev“, jehož autorem je Pavel Váňa   Kdo by neměl rád jaro, kdy po studených zamračených  dnech, skrovně prosvětlených hřejivými slunečními paprsky se příroda začíná probouzet. Zelenající se stromy jsou

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíční krátery a moře

Další informace »