Úvodní strana  >  Kalendář akcí  >  Zákryt Venuše Měsícem

Zákryt Venuše Měsícem

Astronomická společnost Chomutov zve všechny příznivce astronomie na veřejné pozorování zákrytu Venuše Měsícem na denní obloze.

Místo konání akce: Chomutov, Česko
Typ akce: Pozorování
Termín konání akce: 19.06.2020 od 9:30 do 11:00

Astronomická společnost Chomutov zve všechny příznivce astronomie na veřejné pozorování zákrytu Venuše Měsícem na denní obloze.
V případě vhodného počasí se pokusíme pomocí naší techniky pozorovat tento zákryt u Hvězdářské věže v Chomutově (Palackého ul. 86). V žádném případě to nebude jednoduché pozorování, protože nedaleko od tohoto úkazu bude na obloze svítit Slunce. Je to výzva a my to zkusíme.
Jaroslav Landa DiS.
Astronomická společnost Chomutov
http://www.astro21.cz




« zpět na kalendář akcí

Štítky: Zákryt Venuše


22. vesmírný týden 2024

22. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 5. do 2. 6. 2024. Měsíc po úplňku spěje k poslední čtvrti, ale noci zůstanou poměrně světlé. Planety večer vidět nejsou a na ranní obloze je pouze velmi nízko Saturn a snaží se vylézt i Mars. V koronografu SOHO je Jupiter a Venuše. Aktivita Slunce je zvýšená, a navíc se k nám opět natočila aktivní oblast AR3663 a uvidíme, co přinese zatím schovaná AR3664. K večernímu pozorování vybízí kometa 13P/Olbers, případně C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS). SpaceX bude provádět poslední přípravy k 4. testovacímu letu SuperHeavy Starship a mezitím Boeing má jednu z posledních možností na start Starlineru, jinak hrozí dlouhý odklad.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

V zajetí barev

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2024 obdržel snímek „V zajetí barev“, jehož autorem je Pavel Váňa   Kdo by neměl rád jaro, kdy po studených zamračených  dnech, skrovně prosvětlených hřejivými slunečními paprsky se příroda začíná probouzet. Zelenající se stromy jsou

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Slnko

Vybavenie: SkyWatcher NEQ6Pro, GSO Newton astrograf 200/800, Teleplus 2x teleconverter, Canon 60D, Baader photographic solar foil + Baader Semi-APO filter, myFP2Pro focuser Software: PIPP, Autostakkert (5%), Registax, Adobe photoshop 409x 1/8000 ISO160 26.5.2024

Další informace »