Úvodní strana  >  Novinky  >  Koukejte se astronomům přes rameno

Koukejte se astronomům přes rameno

Přes ZOOM se můžete účastnit astronomického pozorování na dalekohledech na Havajských ostrovech. Aktivitu "Shadow the scientists" organizuje Univerzita v Kalifornii Santa Cruz, více informací najdete na stránkách skupiny Ohana Kilo Hoku (https://www.ohanakilohoku.org/community).

Koukejte se astronomům přes rameno Autor: Soňa Ehlerová
Koukejte se astronomům přes rameno
Autor: Soňa Ehlerová
Na odkazech https://www.ohanakilohoku.org/videos, případně https://shadow.ucsc.edu/2022/03/04/previous-events-2022/ si můžete prohlédnout už proběhlé aktivity (prezentovaný screenshot je pořízen právě z těchto záznamů).

Hlavní stránka s registračním formulářem: https://shadow.ucsc.edu/2022/03/04/upcoming-sessions/

O autorovi

Štítky: Online


48. vesmírný týden 2023

48. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 11. do 3. 12. 2023. Měsíc bude v úplňku. Jupiter je večer na jihovýchodě, Saturn nad jihozápadem. Ráno září na východě jasná Venuše. Aktivita Slunce se výrazně zvýšila a opět nastala i slabá polární záře. Kometa 12P se na obloze přibližuje k hvězdě Vega v Lyře. Počet startů Falconů směřuje letos k číslu 100. Startovat bude také Sojuz s nákladní lodí Progress MS-25 k ISS. Před 100 lety se narodil čestný člen České astronomické společnosti Vojtěch Letfus.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tři planetární mlhoviny HFG1,  Abell6 a Sh2-200

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2023 obdržel snímek „Tři planetární mlhoviny“, jehož autorem je Evžen Brunner     Planetární mlhovina. Již od roku 1875 poněkud matoucí označení. Byť by tento název mohl evokovat třeba protoplanetární disk okolo vznikající hvězdy,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

SLNKO

SLNKO

Další informace »