
Ostatní

ČRo Leonardo: Nebeský cestopis 31. 3. 20:00
Temná hmota. Jarní obloha (M. Vilášek). Únorové počasí. Labuť na Slunci. Geodynamické družice (J. Klokočník). Rychlá planetka (P. Scheirich). Atmosféra Pluta. archiv pořadu
Periodická kometa 96P Machholz prolétá od 1. do 6. dubna 2007 zorným polem korónografu LASCO C3 družice SOHO. Jedná se o jeden ze dvou očekávaných průletů tohoto typu. Druhou kometou, která nám prostřednictvím internetu nabídne takové divadlo, je kometa 2P Encke. Ta zorným polem prolétne od 26. do 30. dubna 2007. Další průlety těles zde. Aktuální snímky SOHO/LASCO zde.
Hvězdárna barona Artura Krause při DDM Delta v Pardubicích a Astronomická společnost Pardubice si vás dovolují pozvat na přednášku pro veřejnost, která se koná v DDM Delta ve Velkém sále dnes 30. března od 19 hodin. Lektor Ing. Marek Bálský bude přednášet na téma "Elektřina a magnetismus v přírodě". Vstupné pro členy astronomických sdružení a institucí zdarma, pro veřejnost 20,-.
Hvězdárna Valašské Meziříčí hledá do svého pracovního týmu nového kolegu/kolegyni na pozici odborného pracovníka se zaměřením na vzdělávání. Další podrobnosti jsou uveřejněny na internetových stránkách Hvězdárny Valašské Meziříčí.
Planetárium: O České republice se říkávalo, že je co do počtu lidových hvězdáren a planetárií takřka světovou velmocí. Platí to i dnes? O tom pohovoří astronom Pavel Suchan. Zvukový archiv
Čína dohodla v Rusku start sondy k Marsu. V říjnu 2009 poletí sonda Phobos Explorer k měsíci Phobos, přistane a vrátí se k Zemi se vzorky půdy. podrobnosti (EN)
Žeň objevů 2006
Ve středu 4. dubna 2007 v 18:30 přednese RNDr. Jiří Grygar přehledovou přednášku Žeň objevů 2006 v přednáškovém sále Štefánikovy hvězdárny v Praze na Petříně.

Přednášku pořádá Pražská pobočka ČAS.