Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  10. duben 2007

Astronomický snímek dne (APOD) - 10. duben 2007

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Saturn zespodu

Uznání: CICLOPS, JPL, ESA, NASA

Kosmická sonda Cassini při průletu pod Saturnem odhalila několik podivností. V dálce jsou vidět některé z mnoha složitých prstenců, které obíhají kolem druhé největší planety sluneční soustavy. V popředí je obří svět samotného Saturnu pokrytý bílými tečkami mračen vysoko v husté atmosféře Saturnu. Saturnova atmosféra je tak hustá, že jsou vidět jenom oblaka. Přímo na jižním pólu Saturnu se nachází obrovský vír, což je hurikánu podobná bouře bez žádné známky rozpadání. Kosmická sonda Cassini pořídila snímek nahoře v lednu ze vzdálenosti asi milión kilometrů při rozlišovací schopnosti 50 kilometrů.

Štítky: Saturn, Bouře, Below


8. vesmírný týden 2021

8. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 2. do 28. 2. 2021. Měsíc bude v úplňku. Večer je dobře vidět pouze Mars. Venuše je nyní vidět alespoň v koronografu SOHO. Skvělý úspěch zaznamenala americká kosmonautika, když přistála úspěšně na Marsu už s pátým vozítkem v řadě.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

planéty počas roku 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2021 získal snímek „Planéty počas roku 2020“, jehož autorem je Tadeáš Valent   Podivný rok 2020 je již za námi. I když nás na Zemi sužovaly nemalé problémy, obloha nad našimi hlavami se nezaujatě proměňovala, planety obíhaly okolo Slunce a

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

zákryt hviezdy Mesiacom

zákryt hviezdy SAO78596 6.5mag Mesiacom

Další informace »