Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  02. září 2009

Astronomický snímek dne (APOD) - 02. září 2009

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Duha Discovery

Uznání: NASA, Ben Cooper (Launch Photography)

V pátek 28. srpna minutu před půlnocí východoamerického času začal raketoplán Discovery po dlouhém oblouku stoupat do zamračené oblohy. Při sledování startu časovou expozicí z pozorovacího místa od Banánové řeky při pohledu k rampě 39A Kennedyho kosmického střediska byla zachycena tato jasná a pozoruhodně barevná stopa. Raketoplán Discovery se při letu STS-128 v neděli večer připojil k Mezinárodní kosmické stanici. Při této 13 denní výpravě vymění posádku kosmické stanice a dopraví přes 7 tun zásob a zařízení. Mezi zařízení patří i běžecká dráha COLBERT (Combined Operational Load Bearing External Resistance Treadmill).

Štítky: Raketoplán, Discovery, Launch, ISS, Sts128, Colbert


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa Crew Dragon

Další informace »