Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  08. červen 2010

Astronomický snímek dne (APOD) - 08. červen 2010

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Falcon 9 startuje

Uznání a copyright: SpaceX Co.

Minulý týden byla z mysu Canaveral na Floridě v USA vypuštěna nová raketa Falcon 9. Raketa Falcon 9 je vysoká jako 15poschoďová budova a vyvinula ji komerční společnost SpaceX jako krok k poměrně nenákladnému systému vypouštění do vesmíru. Úspěch Falconu 9 následoval po úspěšném startu rakety Falcon 1 v minulém roce. Nahoře je vidět film ze startu Falconu 9 včetně hmyzu, start viděný z velké dálky a obrázky ze strany rakety včetně oddělení spodního stupně. Raketa Falcon 9 s nákladní nebo dopravní lodí společnosti SpaceX Dragon může v nadcházejícím desetiletí vynášet družice nebo astronauty na nízkou oběžnou dráhu Země a na Mezinárodní kosmickou stanici.

Štítky: Raketa, Launch, Video, Falcon 9


32. vesmírný týden 2022

32. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 8. 8. do 14. 8. 2022. Měsíc bude v úplňku. Planety Jupiter, Saturn a Mars jsou vidět již o půlnoci, ale stále je ideální je pozorovat až v druhé půlce noci a ráno. Aktivita Slunce je nízká. Nastává maximum meteorického roje Perseid, ale ruší je svit Měsíce v úplňku. Zažili jsme šest startů raket během 20 hodin. Čtyři mise mířily na oběžnou dráhu, jeden let byl suborbitální a jedna raketa vynesla sondu na cestu k Měsíci. Před 60 lety se uskutečnil simultánní let kosmických lodí Vostok 3 a Vostok 4. Před 145 lety byl objeven měsíc Marsu nazvaný Deimos.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ISS a Slnko

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2022 získal snímek „ISS a Slnko“, jehož autory jsou Miroslav Grnja a Zdeněk Bardon     První malé, druhé obrovské. I když pro nás i to první je obrovské. Jako fotbalový stadion. A to druhé? Celá Země by se do něho vešla na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Ranní západ Měsíce

Šišatý barevný Měsíc pomalu zapadá za obzor

Další informace »