Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  29. červen 2010

Astronomický snímek dne (APOD) - 29. červen 2010

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Stromy, nebe, galaktické oko

Uznání a copyright: Credit:

Je v oku toho, kdo se dívá krása? Ten složitý obraz nahoře sestavil tento měsíc hravý fotograf s okem na obloze z osmi snímků nad ostrovem Réunion v Indickém oceánu. Úplný záběr z rybího oka ukazuje všechno nad obzorem včetně lampami osvětlené krajiny u okrajů a oblohy v zenitu přímo nad hlavou. Tento snímek může být ovšem ještě více než jenom krásný, může sloužit pro scavenger hunt. Dokážete najít fotografův stan, svah sopky (aktivní Piton de la Fournaise), malebný břeh a světla nedalekého města Saint Philippe? Jedním z pozoruhodných rysů obrázku nahoře je, že jeho střed obsahuje úplný střed naší Mléčné dráhy.

Štítky: Galaktický střed, Stromy, Scavenger hunt


4. vesmírný týden 2020

4. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 1. do 26. 1. 2020. Měsíc bude v novu. Večer září jasná planeta Venuše, vidět lze i Neptun a Uran. Ráno je vidět Mars. Kometa C/2017 T2 je vysoko na večerní obloze. Na Floridě proběhl test úniku lodi Crew Dragon z letící rakety. Čínská kosmonautika navazuje na úspěšný rok 2019. Úspěšný byl také start evropské Ariane 5. Na ISS proběhnou dva výstupy do volného kosmu s různými úkoly. Připraven je i start dalších družic Starlink. Před 90 roky se narodil druhý muž na Měsíci, Buzz Aldrin.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Glaxie pod Galaxií

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2019 obdržel snímek „Galaxie pod Galaxií“, jehož autorem je Roman Ponča   „Galaxie pod Galaxií“, není to tak trochu podivný název vítězného snímku prosincového kola soutěže Česká astrofotografie měsíce? Možná, snad, … ale je

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesiac a Jupiter

Tenučký kosáčik Mesiaca a Jupiter

Další informace »