Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  29. červen 2010

Astronomický snímek dne (APOD) - 29. červen 2010

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Stromy, nebe, galaktické oko

Uznání a copyright: Credit:

Je v oku toho, kdo se dívá krása? Ten složitý obraz nahoře sestavil tento měsíc hravý fotograf s okem na obloze z osmi snímků nad ostrovem Réunion v Indickém oceánu. Úplný záběr z rybího oka ukazuje všechno nad obzorem včetně lampami osvětlené krajiny u okrajů a oblohy v zenitu přímo nad hlavou. Tento snímek může být ovšem ještě více než jenom krásný, může sloužit pro scavenger hunt. Dokážete najít fotografův stan, svah sopky (aktivní Piton de la Fournaise), malebný břeh a světla nedalekého města Saint Philippe? Jedním z pozoruhodných rysů obrázku nahoře je, že jeho střed obsahuje úplný střed naší Mléčné dráhy.

Štítky: Galaktický střed, Stromy, Scavenger hunt


24. vesmírný týden 2024

24. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 10. 6. do 16. 6. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Planety můžeme pozorovat pouze nízko na ranní obloze, nejvýše je Saturn a Mars. Na Slunci je stále ještě hodně skvrn. V sobotu 8. 6. došlo navíc k silné erupci s nadějí na polární záři. Kosmická loď Starliner byla konečně vypuštěna a úspěšně dorazila k Mezinárodní vesmírné stanici. SuperHeavy Starship ohromila při 4. testovacím letu přistáním obou stupňů na mořskou hladinu. Před 180 lety se narodil W. R. Brooks, mj. spoluobjevitel známé komety 12P, jejíž prach je nyní dobře vidět i ze Země.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

C/2021 S3 PanSTARRS

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2024 obdržel snímek „C/2021 S3 PanSTARRS“, jehož autorem je Miloš Gnida   Dnešní vítězný snímek soutěže Česká astrofotografie měsíce, který pořídil astrofotograf Miloš Gnida, nám přináší pohled hned na několik astronomických objektů. Jednak,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Skvrny na Slunci

Fotoaparát Nikon COOLPIX B500

Další informace »