Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  29. červen 2010

Astronomický snímek dne (APOD) - 29. červen 2010

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Stromy, nebe, galaktické oko

Uznání a copyright: Credit:

Je v oku toho, kdo se dívá krása? Ten složitý obraz nahoře sestavil tento měsíc hravý fotograf s okem na obloze z osmi snímků nad ostrovem Réunion v Indickém oceánu. Úplný záběr z rybího oka ukazuje všechno nad obzorem včetně lampami osvětlené krajiny u okrajů a oblohy v zenitu přímo nad hlavou. Tento snímek může být ovšem ještě více než jenom krásný, může sloužit pro scavenger hunt. Dokážete najít fotografův stan, svah sopky (aktivní Piton de la Fournaise), malebný břeh a světla nedalekého města Saint Philippe? Jedním z pozoruhodných rysů obrázku nahoře je, že jeho střed obsahuje úplný střed naší Mléčné dráhy.

Štítky: Galaktický střed, Stromy, Scavenger hunt


33. vesmírný týden 2022

33. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 8. do 21. 8. 2022. Měsíc bude v poslední čtvrti a v konjunkcích s planetami a Plejádami. Planety Jupiter a Saturn můžeme pozorovat již kolem půlnoci, Mars a Venuši nejlépe ráno. Aktivita Slunce je nízká. Startovaly dva Falcony 9 se Starlinky a počet vypuštěných družic přesáhl 3 000 kusů. Probíhaly testy SuperHeavy a Starship a k vývozu se chystá superraketa SLS. Před 45 lety se na dlouhou pouť za velkými planetami a dál vydala sonda Voyager 2.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ISS a Slnko

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2022 získal snímek „ISS a Slnko“, jehož autory jsou Miroslav Grnja a Zdeněk Bardon     První malé, druhé obrovské. I když pro nás i to první je obrovské. Jako fotbalový stadion. A to druhé? Celá Země by se do něho vešla na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Perseidy 13.8.2022

Sloučené 3 snímky Fotoaparát Canon 700D Objektiv Canon 28 mm Rušil svit Měsíce a občasná oblačnost

Další informace »