Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  01. duben 2014

Astronomický snímek dne (APOD) - 01. duben 2014

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Robotka na kosmické stanici zase zapomněla klíče

Uznání: Expedition 38 Crew, International Space Station, NASA

Robotka AFJ013 zase zapomněla svůj kosmický klíč. Frustrovaná robotka se musela snížit ke klepání na okno kosmické stanice a už potřetí tento týden prosit lidi, aby ji pustili dovnitř. "Ano, udělala kus práce při seřizování tolerancí na novém vědeckém modulu, ale nechápu, proč si nedokáže vzpomenout vzít si klíče," řekl nevěřícný velitel stanice Koichi Wakata (Japonsko). "Nechali bychom i otevřeno, ale bojíme se, že přijdou nějací mimozemšťané a vybílí nám ledničku", lamentoval astronaut. Veselý apríl vám přejí lidičky z APODu. Ve skutečnosti astronaut Wakata na Mezinárodní kosmické stanici pózuje před oknem v modulu Cupola, zatímco venku je vidět úchopový konec efektoru připojený k rameni Canadarm2.

Štítky: Kosmická stanice, April fools day, Cupola


27. vesmírný týden 2020

27. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 6. do 5. 7. 2020. Měsíc bude v úplňku. Planety uvidíme nejlépe v druhé polovině noci a ráno, Venuše je vidět i na denní obloze. Pokračuje sezóna NLC. Raketa Vega s českým dispenzerem má poslední šanci v tomto startovním okně. SpaceX má v plánu dva starty ze dvou ramp na mysu Canaveral. Čínská navigační síť Beidou je kompletní. Před 250 lety proletěla velmi blízko Zemi Lexellova kometa.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

přelet ISS přes Slunce

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2020 obdržel snímek „Přelet ISS přes Slunce“, jehož autorem je Libor Hašpl     Mezinárodní kosmická stanice (ISS) se stala vlastně už běžnou součástí našeho života. Tu a tam nám jako jasná, mnohdy opravdu jasná tečka přelétá

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

M 10

gulova hviezdokopa v hadonosovi

Další informace »