Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  09. březen 2011

Astronomický snímek dne (APOD) - 09. březen 2011

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Další rozšíření Mezinárodní kosmické stanice

Uznání: STS-133 Shuttle Crew, NASA

Rozvoj Mezinárodní kosmické stanice (ISS) zase změnil její vzhled. Při nedávno skončené návštěvě raketoplán Discovery při svém posledním letu navštívil ISS a přivezl další části, především víceúčelový logistický modul Leonardo. Kosmická stanice se svými mnoha moduly a rozsáhlými slunečními panely je vidět na obrázku nahoře, který pořídila posádka Discovery poté, co stanici před návratem na Zemi opustila. Rozvoj této nejodlehlejší základny lidstva je vidět při porovnání snímku nahoře s jinými snímky z minulosti. Je také vidět mnoho různých typů modulů a zásobovacích lodí. Výstavba ISS započala v roce 1998.

Štítky: Raketoplán, Kosmická stanice, ISS


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Polostínové zatmění Měsíce

Další informace »