Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  23. červen 2008

Astronomický snímek dne (APOD) - 23. červen 2008

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mezinárodní kosmická stanice se zase rozrostla

Uznání: STS-124 Shuttle Crew, NASA

Rozvoj Mezinárodní kosmické stanice (ISS) zase změnil její vzhled. Raketoplán Discovery už dříve v tomto měsíci ISS navštívil a přidal další díly včetně japonské vědecké laboratoře Kibo. Na tomto snímku, který pořídila posádka Discovery po opuštění ISS před návratem na Zemi, jsou vidět celé rozložité sluneční panely. Jak se tato nejodlehlejší vesmírná základna v několika minulých letech rozvíjela lze vidět při porovnání snímku nahoře s minulými snímky. Je tam také vidět mnoho různých typů modulů, robotické rameno, jinou impozantní soustavu slunečních panelů a zásobovací loď. Konstrukce ISS začala v roce 1998.

Štítky: Raketoplán, ISS, Kibo


22. vesmírný týden 2020

22. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 25. 5. do 31. 5. 2020. Měsíc bude v první čtvrti. Večer se loučíme s Venuší, ale její tenký srpek může být zajímavý ve dne. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říkají o pozornost planety Saturn a Jupiter, nejníže je také Mars. Stále můžeme zkusit spatřit nějaké komety. Pozorování doplňují vláčky družic Starlink, jejichž 7. start nakonec proběhne až po nejočekávanější události jara, startu Falconu 9 s pilotovanou lodí CrewDragon, jejíž start je v plánu ve středu večer. Před 90 lety se narodil známý americký astronom Frank Drake.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Lunární X

Další informace »