Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  03. listopad 2002

Astronomický snímek dne (APOD) - 03. listopad 2002

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Mezinárodní kosmická stanice se zase rozšiřuje

Uznání: STS-112 Shuttle Crew, NASA

Rozvíjející se Mezinárodní kosmická stanice (ISS - International Space Station) zase změnila svůj vzhled. Minulý měsíc navštívil ISS raketoplán Atlantis a nainstaloval třetí z jedenácti dílů, ze kterých se bude skládat nosník "Integrated Truss Structure". Nový příhradový nosník S-1 je vidět vpravo, pod roztaženými slunečními panely nahoře. Vývoj kosmického předpolí světa v několika posledních letech se vidět ve srovnání snímku nahoře se snímky minulými. Nahoře je též vidět hodně různých typů modulů, robotické rameno, několik křídlovitých slunečních panelů a zásobovací loď. Konstrukce ISS započala v roce 1998 a jádro struktury by mohlo být na svém místě před rokem 2005.

Štítky: Shuttle, ISS, Truss


8. vesmírný týden 2021

8. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 2. do 28. 2. 2021. Měsíc bude v úplňku. Večer je dobře vidět pouze Mars. Venuše je nyní vidět alespoň v koronografu SOHO. Skvělý úspěch zaznamenala americká kosmonautika, když přistála úspěšně na Marsu už s pátým vozítkem v řadě.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

planéty počas roku 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2021 získal snímek „Planéty počas roku 2020“, jehož autorem je Tadeáš Valent   Podivný rok 2020 je již za námi. I když nás na Zemi sužovaly nemalé problémy, obloha nad našimi hlavami se nezaujatě proměňovala, planety obíhaly okolo Slunce a

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

zákryt hviezdy Mesiacom

zákryt hviezdy SAO78596 6.5mag Mesiacom

Další informace »