Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  15. březen 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 15. březen 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

McCool Hill na Marsu

Uznání: Mars Exploration Rover Mission, Cornell, JPL, NASA

Dokážeš to. Na jižní polokouli Marsu se rychle blíží zima a nedostatek slunečního svitu by mohl být nebezpečný, pokud nenajdeš dobré místo k zimnímu spánku. To místo je před tebou: McCool Hill. Jezdíš po Marsu jako rover Spirit a bylo ti řečeno, že toto bude dobré místo přečkat marťanskou zimu. Na severním svahu McCool Hill můžeš nastavit svoje sluneční panely ke Slunci a generovat dostatek energie potřebné pro udržení chodu přes zimu. Mezi tebou a McCool Hill je obvyklý červený skalnatý výstup horniny. Po tvojí pravici nahoře jsou také vidět neobvyklé vrstevnaté horniny zatímco jiné rozeseté kameny vypadají hladké nebo houbovité. Naštěstí je ještě nějaký čas k výzkumu a krajina přes tebou by mohla obsahovat další vodítka k historii starodávného Marsu.

Štítky: Mars, Spirit rover, McCool Hill


30. vesmírný týden 2021

30. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 26. 7. do 1. 8. 2021. Měsíc po úplňku ubývá k poslední čtvrti. Večer je vidět jasná planeta Venuše a později také Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. K ISS míří nový modul Nauka, ale hned po startu měl problémy s hlavním pohonným systémem. Vrtulníček Ingenuity uskutečnil na Marsu již desátý let. Před 50 lety odstartovala k Měsíci mise Apollo 15.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Částečné zatmění slunce a přelet ISS

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2021 obdržel snímek „Částečné zatmění Slunce a ISS“, jehož autorem je Pavel Prokop Slunce, Měsíc a kosmická stanice ISS. Co mají tyto rozdílné objekty společného? Zdánlivě téměř nic. Slunce je téměř dokonalá „koule horkého plazmatu“ o průměru 1 392

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mezinárodní stanici ISS stíhá modul Nauka

Další informace »