Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  02. srpen 2006

Astronomický snímek dne (APOD) - 02. srpen 2006

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Možné metanové deště na Titanu

Uznání a copyright ilustrace: Mark Garlick (Space-art.co.uk)

Might it rain cold methane on Saturn's Titan? Recent analyses of measurements taken by the Huygen's probe that landed on Titan in 2005 January indicate that the atmosphere is actually saturated with methane at a height of about 8 kilometers. Combined with observations of a damp surface and lakes near the poles, some astrobiologists conclude that at least a methane drizzle is common on parts of Titan. Other astrobiologists reported computer models of the clouded moon that indicate that violent methane storms might even occur, complete with flash floods carving channels in the landscape. The later scenario is depicted in the above drawing of Titan. Lighting, as also depicted above, might well exist on Titan but has not been proven. The findings increase speculation that a wet Titanian surface might be hospitable to unusual forms of life.

Štítky: Saturn, Titan, Methane, Rain


8. vesmírný týden 2021

8. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 2. do 28. 2. 2021. Měsíc bude v úplňku. Večer je dobře vidět pouze Mars. Venuše je nyní vidět alespoň v koronografu SOHO. Skvělý úspěch zaznamenala americká kosmonautika, když přistála úspěšně na Marsu už s pátým vozítkem v řadě.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

planéty počas roku 2020

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2021 získal snímek „Planéty počas roku 2020“, jehož autorem je Tadeáš Valent   Podivný rok 2020 je již za námi. I když nás na Zemi sužovaly nemalé problémy, obloha nad našimi hlavami se nezaujatě proměňovala, planety obíhaly okolo Slunce a

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

zákryt hviezdy Mesiacom

zákryt hviezdy SAO78596 6.5mag Mesiacom

Další informace »