Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  01. duben 2013

Astronomický snímek dne (APOD) - 01. duben 2013

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Měsíc nebo pánev na smažení

Uznání: Frying Pan (Copyrighted): Christopher Jonassen; Moon: NASA

Měsíc nebo pánev na smažení? Jeden z těch dvou obrázků nahoře je měsíc v naší Sluneční soustavě a ten druhý je spodek pánve na smažení. To jsme si nevymysleli, dokážete říct který je který? Myslíte si, že to máte? Tak si tady klikněte pro odpověď. Dobře, ale je tam ještě víc! To je pravda: vy, vaše rodina, přátelé, sousedé a místní zvolení zastupitelé mohou všichni hrát hru "Měsíc nebo pánev na smažení" se všemi těmi dalšími páry obrázků. Jak všichni dobře ví, tak základním důvodem, proč měsíce a pánve na smažení vypadají podobně je -- no dobře, my v APODu to také nevíme. A pokud se cítíte být vyvedeni aprílem, tak se netrapte a uvědomte si, že dnes je to v pořádku, dnes totiž apríl je.

Celý kvíz: Měsíc nebo pánev na smažení?

Štítky: Měsíce, April Fools, Frying pans


30. vesmírný týden 2024

30. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 7. do 28. 7. 2024. Měsíc po úplňku je vidět především v druhé polovině noci a dopoledne. Planety jsou nejlépe vidět ráno a Saturn už od půlnoci. Zlepšuje se už i viditelnost Marsu s Jupiterem. Aktivita Slunce je na střední úrovni. Po večerních přeletech ISS tu máme její přelety přes Slunce a Měsíc. Sledujeme dění kolem návratu Falconů do služby i kolem lodi Starliner. Uplynulo 105 let od narození významného českého astronoma Luboše Perka, který zemřel teprve nedávno ve věku 101 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2024 obdržel snímek „Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem“, jehož autorem je Vlastimil Vojáček.     Polární záře. Kdo by ji neznal. Byť třeba jen ze slavné divadelní hry Divadla Járy Cimrmana „Dobytí severního

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Východ Měsíce

Fotoaparát Nikon COOLPIX B500

Další informace »