Úvodní strana  >  Fotogalerie  >  Astronomický snímek dne  >  01. duben 2013

Astronomický snímek dne (APOD) - 01. duben 2013

Roztáhnout stránkuZúžit stránku

Měsíc nebo pánev na smažení

Uznání: Frying Pan (Copyrighted): Christopher Jonassen; Moon: NASA

Měsíc nebo pánev na smažení? Jeden z těch dvou obrázků nahoře je měsíc v naší Sluneční soustavě a ten druhý je spodek pánve na smažení. To jsme si nevymysleli, dokážete říct který je který? Myslíte si, že to máte? Tak si tady klikněte pro odpověď. Dobře, ale je tam ještě víc! To je pravda: vy, vaše rodina, přátelé, sousedé a místní zvolení zastupitelé mohou všichni hrát hru "Měsíc nebo pánev na smažení" se všemi těmi dalšími páry obrázků. Jak všichni dobře ví, tak základním důvodem, proč měsíce a pánve na smažení vypadají podobně je -- no dobře, my v APODu to také nevíme. A pokud se cítíte být vyvedeni aprílem, tak se netrapte a uvědomte si, že dnes je to v pořádku, dnes totiž apríl je.

Celý kvíz: Měsíc nebo pánev na smažení?

Štítky: Měsíce, April Fools, Frying pans


23. vesmírný týden 2020

23. vesmírný týden 2020

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 1. 6. do 7. 6. 2020. Měsíc bude v úplňku. Venuše bude v dolní konjunkci se Sluncem. Na večerní obloze je ještě Merkur. Ráno si relativně nízko nad jihovýchodem říká o pozornost mars, ale výše jsou blízko sebe planety Jupiter a Saturn. Událostí týdne byl úspěšný start Falconu 9 s pilotovanou lodí Crew Dragon, která se v neděli odpoledne připojila k ISS. Před 125 lety se narodil Josef Klepešta a před 55 lety startovala Gemini 4 s plánem prvního amerického výstupu do kosmu.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Venuše 18.3. a 11.4.

ČAM za březen 2020:  Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2020 obdržel snímek „Venuše 2020“, jehož autorem je Jan Klečka Venuše. Ano, tak ji známe my. Ale známe ji? Pro někoho římská bohyně lásky a krásy. Pro někoho prehistorická figurka z oblasti Pavlovických vrchů na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa Crew Dragon

Další informace »