Úvodní strana  >  Články  >  Multimédia  >  Hlubinami vesmíru s dr. Petrem Marešem, ESERO

Hlubinami vesmíru s dr. Petrem Marešem, ESERO

Petr Mareš, Hlubinami vesmíru
Autor: TV Noe

RNDr. Petr Mareš, Ph.D., supervizor ESERO nás seznámí s činností tohoto vzdělávacího projektu, který v rámci ESA působí na území ČR. Co všechno ESERO u nás dělá? Jak působí a na co se zaměřuje?

Dozvíme se o konkrétních programech i o vzdělávání dětí, mládeže i studentů a také seminářích pro učitele. Vesmír i budoucnost jeho poznávání jsou samozřejmou aktivitou ESERO – pojďme nahlédnout do tohoto programu.

Premiéru odvysíláme v sobotu 2. dubna ve 20:25 na TV Noe.

Podobnosti o vysílání nalezneme na https://www.tvnoe.cz/porad/33968-hlubinami-vesmiru-s-dr-petrem-maresem-esero. Po odvysílání premiéry bude pořad ve videotéce TV Noe https://www.tvnoe.cz/
O autorovi

Štítky: Petr Mareš, Hlubinami vesmíru, TV Noe


26. vesmírný týden 2022

26. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 6. do 3. 7. 2022. Měsíc bude v novu a ještě předtím jej najdeme ráno poblíž Merkuru a Venuše. Ráno můžeme vidět všechny okem viditelné planety v pořadí, jak jdou od Slunce. Kometa C/2017 K2 (PanSTARRS) se pohybuje souhvězdím Hadonoše. BepiColombo podruhé minula Merkur. SLS byla plně natankována, na test se chystá Super Heavy. Ariane 5 opět úspěšná. První let čistě jihokorejské rakety. VZLÚSat-1 slaví pět let na orbitě. Před 65 lety se narodil český astronom Marek Wolf.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

M63

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2022 získal snímek „M 63“, jehož autorem je Zdeněk Vojč       M 63. Nu, opravdu trochu nudné pojmenování. Příliš to nevylepší ani NGC 5055, i přes tolik pětek. Ale nebyli by to romantičtí astronomové, aby tomuto objektu na

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Rho Ophiuchi z pouste v Kalifornii

Nic neni nad tmavou oblohu ktera necha vyniknout kontrastu i barvam a to bez jakychkoliv filtru. Porizeno kamerou ZWO 294MC s objektivem Canon 70-200mm USM L na montazi Celestron AVX s celkovou expozici 4 hodiny.

Další informace »