Úvodní strana  >  Články  >  Multimédia  >  Hlubinami vesmíru s Janem Herzigem, astronomie pro veřejnost

Hlubinami vesmíru s Janem Herzigem, astronomie pro veřejnost

Jan Herzig v pořadu Hlubinami vesmíru
Autor: TV Noe

Studenta gymnázia v Domažlicích Jana Herziga vesmír uchvátil už v jedenácti letech. Dnes se cíleně věnuje teoretické i praktické astronomii. Na teoretické obdivuje možnost popsání vesmíru pomocí elegantních rovnic. Je úspěšným účastníkem několika astronomických olympiád včetně mezinárodních.

Popularizuje astronomii, píše články a spravuje a vytváří obsah instagramového účtu České astronomické společnosti. V současné době také přemýšlí o tom, jak přiblížit co nejvíce lidem matematiku tak, aby se jí nebáli.

Povídání s mladým mužem o poznávání vesmíru, je obrovskou inspirací nejen pro mladé. Je nadějným příslibem pro budoucnost a stojí nejen za pozornost, ale i za zamyšlení nad smyslem pro vědu – pro nás…

Jan Herzig (vlevo) během rozhovoru s Jindřichem Suchánkem v pořadu Hlubinami vesmíru Autor: TV Noe
Jan Herzig (vlevo) během rozhovoru s Jindřichem Suchánkem v pořadu Hlubinami vesmíru
Autor: TV Noe

Premiéru odvysíláme v sobotu 4. listopadu 2023 ve 20:05 na TV Noe.

Podobnosti o vysílání https://www.tvnoe.cz/porad/38507-hlubinami-vesmiru-s-janem-herzigem-astronomie-pro-verejnost

Po odvysílání premiéry bude pořad ve videotéce TV Noe https://www.tvnoe.cz/
O autorovi

Štítky: Jan Herzig, Hlubinami vesmíru, TV Noe


17. vesmírný týden 2024

17. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 4. do 28. 4. 2024. Měsíc bude v úplňku, meteorů z roje Lyrid proto mnoho neuvidíme. Slunce je pokryto hezkými malými skvrnami, které byly v nejaktivnější oblasti viditelné i okem přes patřičný filtr. Kometa 12P/Pons-Brooks už pozorovatelná není a jakmile to svit Měsíce umožní, nabídne obloha jen několik slabších komet. SpaceX letos uskutečnila už 40. start Falconu 9 a při příštím startu očekáváme už 300. přistání prvního stupně této rakety. Komunikace s helikoptérou Ingenuity již nebude možná, Perseverance jede pryč za dalšími výzkumem povrchu Marsu. Před 250 lety se narodil anglický astronom Francis Baily.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesiac v prvej štvrti

Mesiac vo farbe, farby sú zvýraznené nastavením väčšej farebnej sýtosti. Niektoré vyvrelé horniny sú sfarbené do modra

Další informace »