Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  INZERÁT: Pozorujte a udržujte největší dalekohled v ČR

INZERÁT: Pozorujte a udržujte největší dalekohled v ČR

Perkův dalekohled na ondřejovské observatoři Astronomického ústavu Akademie věd AV ČR.
Autor: AsÚ AV ČR

Oddělení hvězdné astronomie Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově hledá pracovníka na pozici pozorovatele/technika. Pracovník bude zařazen do týmu techniků a pozorovatelů, kteří pracují s Perkovým dalekohledem, jenž je největším astronomickým dalekohledem v ČR.

Astronomický ústav je špičkovou vědeckou institucí v ČR, jež se zabývá výzkumem blízkého i vzdáleného vesmíru. Jedním z přístrojů je i Perkův dalekohled, používaný k výzkumu hvězd a vyhledávání exoplanet. Je to největší astronomický dalekohled ve střední Evropě a jeden z největších vědeckých přístrojů v ČR. Tým techniků se skládá z mechaniků a elektrotechniků, kteří pečují o provoz, opravy, servis a rozvoj dalekohledu. Současně tito technici pracují jako noční asistenti, tj. pomáhají astronomům při nočním pozorování a obsluze přístrojů.

Pracovník se může podílet i na údržbě dalších vědeckých přístrojů situovaných v Ondřejově - například velký sluneční radioteleskop.

Nabízíme možnost spolupráce se špičkovými zahraničními vědci, možnosti rozvoje odborných dovedností i jazykových znalostí – jak při setkáváních se zahraničními spolupracovníky, tak nabízíme i možnost jazykových kurzů.

Astronomický ústav se nachází v městečku Ondřejov, okres Praha–východ, asi 30km JV od Prahy, v dosahu pražské příměstské dopravy. Mateřská školka i ZŠ v místě.

Požadavky:

 • ukončené maturitní vzdělání elektrotechnického směru
 • oprávnění pro práci s elektrickými zařízeními – vyhláška 50, min. paragraf 4 (pracovník
 • poučený). Můžeme také zajistit proškolení a získání tohoto osvědčení.
 • čistý trestní rejstřík
 • dobrý zdravotní stav
 • zájem o programování je vítán, ale není podmínkou.

Nabídka:

 • práce v klidném a čistém prostředí,
 • možnost rozvoje odborných a jazykových znalostí
 • plat s osobním příplatkem a pravidelnými čtvrtletními odměnami (detaily při osobním jednání)
 • výhledově možnost získání služebního bytu v Ondřejově
 • bonusy z Fondu kulturních a sociálních potřeb

Kontakt:
RNDr. Miroslav Šlechta, PhD
vedoucí stelárního oddělení
Astronomický ústav AV ČR, v.v.i.
Fričova 298
251 65 Ondřejov
miroslav.slechta@asu.cas.cz

 
Štítky: Astronomický ústav AV ČR


34. vesmírný týden 2019

34. vesmírný týden 2019

Přehled událostí na obloze od 19. 8. do 25. 8. 2019. Měsíc bude v poslední čtvrti. Večer můžeme pozorovat nízko nad jihem Jupiter a Saturn. Konjunkce Marsu a Venuše proběhne na snímcích SOHO. Aktivita Slunce je velmi nízká. Očekáváme bezpilotní test Sojuzu. Sonda Chandrayyan-2 je na cestě k Měsíci. Problémy s padáky ExoMars 2020 pokračují. Známe čtyři kandidáty na odběr vzorků z Bennu. Parker Solar Probe se potřetí zanoří ke Slunci. Před 30 lety prolétl Voyager 2 kolem Neptunu a zmapoval tak poslední do té doby neprozkoumanou velkou planetu a její měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Měsíc ve stínu Země 16. 7. 2019

Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2019 obdržel snímek „Měsíc ve stínu Země 16. 7. 2019“, jehož autorem je Dalibor Hanžl   Opět máme za sebou zajímavý a zejména estetický astronomický úkaz – částečné zatmění Měsíce. A také další kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mléčná dráha v souhvězdí Orla

Další informace »