Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Zveme Vás na Astronomicko-kosmonautický tábor
redakce Vytisknout článek

Zveme Vás na Astronomicko-kosmonautický tábor

Start raketoplánu Atlantis (STS-122)
Start raketoplánu Atlantis (STS-122)
ZO ČSOP Žlutý květ ve spolupráci s Českou astronomickou společností Vás zve na letní Astronomicko-kosmonautický tábor, jehož uskutečnění je časově situováno tak, aby byly přínosem pro mládež dychtící po kráse noční oblohy i po technických vymoženostech pomáhajících současným letům do kosmu.


Astronomicko-kosmonautický tábor 21. - 30. 8. 2009
astronomicko - kosmonauticky tabor: 21.-30. srpna 2009
astronomicko - kosmonauticky tabor: 21.-30. srpna 2009

Na konci srpna, kdy Měsíc nebude svým svitem ozařovat noční oblohu, se uskuteční akce pro mladé zájemce o vesmír i létání do kosmu. "Tábor" pro děti od 11 let se bude konat v krásném prostředí Orlických hor. Děti se naučí pozorovat noční oblohu dalekohledy a také ji fotografovat, což bude jistě nezapomenutelný zážitek. Taje vesmíru poznají především formou her a interaktivních aktivit. Žádné nudné přednášky! Jako bonus spatří starty modelářských raket a zájemci si mohou zkusit složit kosmické papírové modely. Připraveno je i audio vizuální promítání, včetně 3D snímků. Nejen vesmírem živ je člověk, proto jsou pro děti připravené pořádné hry a soutěže, koupání v bazénu, spaní pod širákem a další zajímavé body programu.

Cílem tábora je především děti nadchnou a vzbudit zájem pro některý z oborů, aby se o něj zajímaly dále a na tuto cestu je vybavit prvotními základními znalostmi. K všeobecným tendencím "nahustit" do dětí co nejvíce informací se budeme držet zásady, že někdy méně je více. Poznatky se budou předávat především formou aktivit, her a vlastních zkušeností.

Akci 21. 8. - 30. 8. 2009 pořádá ZO ČSOP Žlutý květ ve spolupráci s Českou astronomickou společností.

Informace: Zbyšek Prágr, zluty-kvet(zavinac)seznam.cz

Doporučujeme:
[1] www.zlutykvet.cz/tabory.html
[2] Letáček ke stažení (PDF)




O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek a o Instagram se starají především Jan Herzig, Adam Denko a Zdeněk Jánský. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.



51. vesmírný týden 2025

51. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 12. do 21. 12. 2025. Měsíc bude v novu. Nastává zimní slunovrat. Večer je nad jihem Saturn. Jupiter je vidět téměř celou noc, podobně jako Uran. Poblíž Saturnu je slabý Neptun. Ráno je velmi nízko na jihovýchodě Merkur. Aktivita Slunce se opět snížila. Stále je na obloze několik zajímavých slabších komet. Geminidy nyní budou slábnout. Astronauti mise Artemis II by měli testovat v lodi Orion. Raketa Atlas V poletí s dalšími družice konstelace Amazon Leo. Vrátila se tříčlenná posádka ISS v kosmické lodi Sojuz MS-27. Před 60 lety se na oběžné dráze nacházely v těsné blízkosti kosmické lodě Gemini 6A a Gemini 7.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Kométa C/2025 A6 Lemmon a Lomnický štít

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2025 obdržel snímek „Kométa C/2025 A6 Lemmon a Lomnický štít“, jehož autorem je astrofotograf Robert BarsaCitron je žlutý kyselý plod citroníku z druhu citrusovitých. Používá se nejen v potravinářství … A právě jméno tohoto plodu si vybrali naši

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Magellanovy oblaky

Fotografováno v severním Chile poblíž hvězdárny Observatorio Cerro Mamalluca, fotoaparát Panasonic Lumix DMC FZ200 na stativu bez dalekohledu, clona 2,8, ISO 3200, exp. 15 sec, neupravováno. Nejsem astrofotograf, jedná se o amatérský pokus pořízený během cestování po Chile

Další informace »