Úvodní strana  >  Články  >  Úkazy  >  VT-2004 - co s výsledky?

VT-2004 - co s výsledky?

zdá se, že počasí nám bylo nakloněno a každému z Vás se podařilo některé z důležitých kontaktů zachytit.

Ještě bych chtěl upozornit, že máte možnost se zapojit do mezinárodní nebo české soutěže http://vt-2004.astro.cz/cz/soutez/. Ta česká má uzávěrku zítra - 15.6.2004.

V článku se dozvíte kam a jak zaslat výsledky svých měření a kam lze zaslat Vaše fotografie.

V dolní části tohoto článku je český překlad emailu dr.Williama Thuillota, ředitele pařížské observatoře, která zajišťuje zpracování naměřených dat.

Členové českého organizačního výboru Vám děkují za Vaši účast a těší se na další setkání nad některým z projektů, které se začínají připravovat pro další roky.

Za český organizační výbor
RNDr. Ing.Rostislav Halaš

Vážení pozorovatelé,

v této době, kdy už je po přechodu Venuše, nastala doba pro zaslání zjištěných časů a fotografií. Pokud tedy bylo počasí příznivé pro pozorování a Vy zašlete svá data, obdržíte následující informace :

- Velikost vypočtené astronomické jednotky a paralaxy pro každý změřenýčasový okamžik.- Jejich odchylku od správných hodnot.- Relativní chybu Vašeho měření.- Dostanete také porovnání Vašeho měření vzhledem k měřením všechostatních pozorovatelů.

Jak zaslat své časy ?

Jděte na http://vt2004.imcce.fr a následujte link
'Zaslat nebo opravit data'
Zkontrolujte vámi zadané zeměpisné souřadnice.
Vložte naměřené časy a klikněte na tlačítko 'Zpočítat'. V tom okamžiku bude zobrazena osobní stránka a dostanete své výsledky.

Jak si prohlédnout výsledky ?

Kdykoliv se můžete znovu podívat na svoje výsledky. Jděte na http://vt2004.imcce.fr a následujte odkaz 'Zobrazit profil a výsledky'

A co s fotografiemi ?

Pokud chcete zaslat své fotografie do naší databáze, podívejte se prosímna stránku www.imcce.fr/vt2004/en/images_eng.html

V dalších dnech bude na našich stránkách k dispozici statistické vyhodnocení všech pozorování. Doporučujeme Vám, abyste se na tyto stránky podívali.

Děkujeme Vám za účast v projektu VT-2004 !

Za organizátory VT-2004
dr. William Thuillot,
Pařížská observatoř




O autorovi



18. vesmírný týden 2025

18. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 28. 4. do 4. 5. 2025. Měsíc je v novu a bude dorůstat do první čtvrti, takže jej uvidíme na večerní obloze. Večer můžeme pozorovat Jupiter a Mars, ráno kromě jasné Venuše ještě slabý Saturn (bez prstence). Aktivita Slunce je střední. Sonda Lucy provedla průzkum a poslala fotografie planetky Donaldjohanson. Před 125 lety se narodil Jan Hendrik Oort, který předpověděl existenci sférického oblaku kometárních jader.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Slunce očima i vodíkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2025 obdržel snímek „Slunce očima i vodíkem“, jehož autory jsou astrofotografové Michal Šrejber a Marek Tušl   Zatmění Slunce již od pradávna vzbuzovalo v našich předcích mnohdy i divoké představy o tom, co se vlastně na obloze děje.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Leo Triplet zoom

výřez Leo Triplet (známý také jako M66 Group) je malá skupina galaxií vzdálena asi 35 milionů světelných let v souhvězdí Lva. Tato galaxie se skládá ze spirálních galaxií M65, M66 a NGC 3628

Další informace »