Úvodní strana  >  Články  >  Úkazy  >  VT-2004 - co s výsledky?

VT-2004 - co s výsledky?

zdá se, že počasí nám bylo nakloněno a každému z Vás se podařilo některé z důležitých kontaktů zachytit.

Ještě bych chtěl upozornit, že máte možnost se zapojit do mezinárodní nebo české soutěže http://vt-2004.astro.cz/cz/soutez/. Ta česká má uzávěrku zítra - 15.6.2004.

V článku se dozvíte kam a jak zaslat výsledky svých měření a kam lze zaslat Vaše fotografie.

V dolní části tohoto článku je český překlad emailu dr.Williama Thuillota, ředitele pařížské observatoře, která zajišťuje zpracování naměřených dat.

Členové českého organizačního výboru Vám děkují za Vaši účast a těší se na další setkání nad některým z projektů, které se začínají připravovat pro další roky.

Za český organizační výbor
RNDr. Ing.Rostislav Halaš

Vážení pozorovatelé,

v této době, kdy už je po přechodu Venuše, nastala doba pro zaslání zjištěných časů a fotografií. Pokud tedy bylo počasí příznivé pro pozorování a Vy zašlete svá data, obdržíte následující informace :

- Velikost vypočtené astronomické jednotky a paralaxy pro každý změřenýčasový okamžik.- Jejich odchylku od správných hodnot.- Relativní chybu Vašeho měření.- Dostanete také porovnání Vašeho měření vzhledem k měřením všechostatních pozorovatelů.

Jak zaslat své časy ?

Jděte na http://vt2004.imcce.fr a následujte link
'Zaslat nebo opravit data'
Zkontrolujte vámi zadané zeměpisné souřadnice.
Vložte naměřené časy a klikněte na tlačítko 'Zpočítat'. V tom okamžiku bude zobrazena osobní stránka a dostanete své výsledky.

Jak si prohlédnout výsledky ?

Kdykoliv se můžete znovu podívat na svoje výsledky. Jděte na http://vt2004.imcce.fr a následujte odkaz 'Zobrazit profil a výsledky'

A co s fotografiemi ?

Pokud chcete zaslat své fotografie do naší databáze, podívejte se prosímna stránku www.imcce.fr/vt2004/en/images_eng.html

V dalších dnech bude na našich stránkách k dispozici statistické vyhodnocení všech pozorování. Doporučujeme Vám, abyste se na tyto stránky podívali.

Děkujeme Vám za účast v projektu VT-2004 !

Za organizátory VT-2004
dr. William Thuillot,
Pařížská observatoř




O autorovi



17. vesmírný týden 2024

17. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 4. do 28. 4. 2024. Měsíc bude v úplňku, meteorů z roje Lyrid proto mnoho neuvidíme. Slunce je pokryto hezkými malými skvrnami, které byly v nejaktivnější oblasti viditelné i okem přes patřičný filtr. Kometa 12P/Pons-Brooks už pozorovatelná není a jakmile to svit Měsíce umožní, nabídne obloha jen několik slabších komet. SpaceX letos uskutečnila už 40. start Falconu 9 a při příštím startu očekáváme už 300. přistání prvního stupně této rakety. Komunikace s helikoptérou Ingenuity již nebude možná, Perseverance jede pryč za dalšími výzkumem povrchu Marsu. Před 250 lety se narodil anglický astronom Francis Baily.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mesiac v prvej štvrti

Mesiac vo farbe, farby sú zvýraznené nastavením väčšej farebnej sýtosti. Niektoré vyvrelé horniny sú sfarbené do modra

Další informace »