Úvodní strana  >  Články  >  Úkazy  >  VT-2004 - co s výsledky?

VT-2004 - co s výsledky?

zdá se, že počasí nám bylo nakloněno a každému z Vás se podařilo některé z důležitých kontaktů zachytit.

Ještě bych chtěl upozornit, že máte možnost se zapojit do mezinárodní nebo české soutěže http://vt-2004.astro.cz/cz/soutez/. Ta česká má uzávěrku zítra - 15.6.2004.

V článku se dozvíte kam a jak zaslat výsledky svých měření a kam lze zaslat Vaše fotografie.

V dolní části tohoto článku je český překlad emailu dr.Williama Thuillota, ředitele pařížské observatoře, která zajišťuje zpracování naměřených dat.

Členové českého organizačního výboru Vám děkují za Vaši účast a těší se na další setkání nad některým z projektů, které se začínají připravovat pro další roky.

Za český organizační výbor
RNDr. Ing.Rostislav Halaš

Vážení pozorovatelé,

v této době, kdy už je po přechodu Venuše, nastala doba pro zaslání zjištěných časů a fotografií. Pokud tedy bylo počasí příznivé pro pozorování a Vy zašlete svá data, obdržíte následující informace :

- Velikost vypočtené astronomické jednotky a paralaxy pro každý změřenýčasový okamžik.- Jejich odchylku od správných hodnot.- Relativní chybu Vašeho měření.- Dostanete také porovnání Vašeho měření vzhledem k měřením všechostatních pozorovatelů.

Jak zaslat své časy ?

Jděte na http://vt2004.imcce.fr a následujte link
'Zaslat nebo opravit data'
Zkontrolujte vámi zadané zeměpisné souřadnice.
Vložte naměřené časy a klikněte na tlačítko 'Zpočítat'. V tom okamžiku bude zobrazena osobní stránka a dostanete své výsledky.

Jak si prohlédnout výsledky ?

Kdykoliv se můžete znovu podívat na svoje výsledky. Jděte na http://vt2004.imcce.fr a následujte odkaz 'Zobrazit profil a výsledky'

A co s fotografiemi ?

Pokud chcete zaslat své fotografie do naší databáze, podívejte se prosímna stránku www.imcce.fr/vt2004/en/images_eng.html

V dalších dnech bude na našich stránkách k dispozici statistické vyhodnocení všech pozorování. Doporučujeme Vám, abyste se na tyto stránky podívali.

Děkujeme Vám za účast v projektu VT-2004 !

Za organizátory VT-2004
dr. William Thuillot,
Pařížská observatoř




O autorovi



28. vesmírný týden 2025

28. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 7. 7. do 13. 7. 2025. Měsíc bude v úplňku. Mars je velmi nízko na večerní obloze a lepší je viditelnost planet ráno, především Saturnu a Venuše. Síť dalekohledů ATLAS má na kontě další zajímavý objev, mezihvězdnou kometu. Aktivita Slunce je velmi nízká. Noční svítící oblaka opět jednu noc výrazně potěšila pozorovatele oblohy. 1. července byla úspěšně vypuštěna další evropská meteorologická družice MTG-S1. K ISS dorazil zásobovací Progress MS-31. 75 let by se dožil Yuji Hyakutake, jehož kometa ozdobila jarní oblohu v roce 1996.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC3718

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2025 obdržel snímek „NGC 3718“, jehož autorem je astrofotograf Zdenek Vojč   12. dubna 1789 namířil astronom William Herschel svůj dalekohled směrem k souhvězdí Velké medvědice a objevil zde mimo jiné mlhavý obláček galaxie NGC 3718. Téměř přesně 236

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Jelení úplněk

Po deštích se krajina ponořila do mlhy. Úplněk zvaný jelení se vynořil nad střechou protějšího domu, za několik minut v husté mlze zaniklo jeho slabé světlo

Další informace »