Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Hvězdárna Ďáblice hledá nového kolegu

Hvězdárna Ďáblice hledá nového kolegu

Hvězdárna Ďáblice
Autor: Hvězdárna Ďáblice

Máš rád vesmír? Vyprávěj o něm ostatním! Hvězdárna v Praze - Ďáblicích hledá kolegu, který bude lidem ukazovat Slunce i hvězdy, a který se bude podílet na chodu hvězdárny. Jsme malá hvězdárna s velkým výhledem a atraktivní polohou v hlavním městě.

Chceš pracovat na hvězdárně? Baví tě astronomie? Dokážeš připravit pořad pro školy, přednášku pro veřejnost, být ochotným průvodcem dětem i dospělým, ukázat Slunce i hvězdy a poutavě o nich vyprávět? Nebo umíš většinu z toho a zbytek se rád doučíš? Ozvi se na sobotka@planetum.cz

Nabízíme:

  • Práci na 0,5 úvazku s možností brzkého rozšíření
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Osobní ohodnocení
  • 5 týdnů dovolené
  • Stravenky

Požadujeme:

  • Orientaci v oboru
  • Ideálně VŠ vzdělání, nejlépe přírodovědného zaměření
  • Praxi v práci s lidmi
  • Tvůrčí mysl a hlavu plnou nápadů
  • Nadšení pro vesmír

 

Nástup možný už v červenci.

Více o hvězdárně, její činnosti a programu na https://www.planetum.cz/hvezdarna-dablice/
O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: Hvězdárna Ďáblice


5. vesmírný týden 2023

5. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 30. 1. do 5. 2. 2023. Měsíc bude v úplňku. Velmi nízko na večerní obloze je výrazná planeta Venuše a o něco výše také jasný Jupiter. Nejvýše najdeme večer Mars, který je kolem 20. hodiny nad jihem. Kometa C/2022 E3 (ZTF) je pěkná při pohledu dalekohledem a na velmi tmavé obloze je slabě vidět pouhým okem. Aktivita Slunce se snížila, skvrn výrazně ubylo. SpaceX má za sebou v lednu již 6 startů a očekáváme ještě sedmý. USA si připomenou výročí 65 let startu první družice Explorer-1, ale také 20 let od tragické havárie raketoplánu Columbia.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tromsø lights

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2022 získal snímek „Tromsø lights“, jehož autorem je Jan Klíma     Kdo by neznal slavnou polární záři. Ať již ze snímků oblohy z dalekého severu či z ještě, alespoň pro nás ještě vzdálenějšího jihu, nebo třeba z divadelní hry

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

C/2022 E3 ZTF přes teleskop.

Další informace »