Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Hvězdárna Ďáblice hledá nového kolegu

Hvězdárna Ďáblice hledá nového kolegu

Hvězdárna Ďáblice
Autor: Hvězdárna Ďáblice

Máš rád vesmír? Vyprávěj o něm ostatním! Hvězdárna v Praze - Ďáblicích hledá kolegu, který bude lidem ukazovat Slunce i hvězdy, a který se bude podílet na chodu hvězdárny. Jsme malá hvězdárna s velkým výhledem a atraktivní polohou v hlavním městě.

Chceš pracovat na hvězdárně? Baví tě astronomie? Dokážeš připravit pořad pro školy, přednášku pro veřejnost, být ochotným průvodcem dětem i dospělým, ukázat Slunce i hvězdy a poutavě o nich vyprávět? Nebo umíš většinu z toho a zbytek se rád doučíš? Ozvi se na sobotka@planetum.cz

Nabízíme:

  • Práci na 0,5 úvazku s možností brzkého rozšíření
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Osobní ohodnocení
  • 5 týdnů dovolené
  • Stravenky

Požadujeme:

  • Orientaci v oboru
  • Ideálně VŠ vzdělání, nejlépe přírodovědného zaměření
  • Praxi v práci s lidmi
  • Tvůrčí mysl a hlavu plnou nápadů
  • Nadšení pro vesmír

 

Nástup možný už v červenci.

Více o hvězdárně, její činnosti a programu na https://www.planetum.cz/hvezdarna-dablice/
O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: Hvězdárna Ďáblice


42. vesmírný týden 2021

42. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 18. 10. do 24. 10. 2021. Měsíc bude v úplňku. Venuše je nízko nad jihozápadem. Nad jižním obzorem jsou večer Jupiter a Saturn. Ráno se nad jihovýchodní obzor šplhá Merkur. Aktivita Slunce je nízká. Filmaři se vrací z ISS. Mezitím k budované čínské stanici Tiangong dorazila nová tříčlenná posádka v lodi Šen-čou 13. Na skok do vesmíru se ve svých devadesáti letech podíval kapitán Kirk ze Star Treku. Sonda Lucy je na cestě k planetkám na dráze Jupiteru. Před 420 lety zemřel v Praze dánský astronom Tycho Brahe.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Mesiac a ISS

Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2021 obdržel snímek „Mesiac a ISS", jehož autorem je Lukáš Astaloš   Měsíc září roku 2021 je za námi a s ním i další kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce. A aby těch měsíců nebylo málo, tak tématem vítězné fotografie je také

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Měsíc a Venuše za soumraku

Další informace »