Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Jarní prázdniny na českobudějovické hvězdárně

Jarní prázdniny na českobudějovické hvězdárně

Hvězdárna a planetárium České Budějovice
Hvězdárna a planetárium České Budějovice
Hvězdárna a planetárium v Českých Budějovicích pro Vás připravila na období školních prázdnin od pondělí 12. března do pátku 16. března 2012 zábavný a poučný program nejen pro děti.

Program:

Pondělí 12. března 10.00: Vesmír pro mrňata
Jak je to v pohádce? A jak je to ve skutečnosti? Pořad pro nejmenší ve věku od 3 do 6 let představí dětem vesmír formou velkoplošné projekce plné pohádek. Pohádky jsou doplněny skutečnými záběry vesmíru. Pořad je komentovaný lektorem a bude probíhat v kinosále HaP.

Úterý 13. března 20.00: Jarní hvězdy
Pořad v planetáriu pod umělou hvězdnou oblohou Vám představí putování Slunce, Měsíce a planet po hvězdném nebi. Poznáte také souhvězdí naší oblohy, která jsou aktuálně viditelná na nočním nebi. 21.00: Večerní pozorování (pozorování planet, mlhovin). Pouze za jasného počasí!

Středa 14. března 13.30: Jarní hvězdy
Pořad v planetáriu pod umělou hvězdnou oblohou. Představíme Vám putování Slunce, Měsíce a planet po hvězdném nebi. Poznáte souhvězdí naší oblohy.

Čtvrtek 15. března 16.30: Jarní hvězdy
Pořad v planetáriu pod umělou hvězdnou oblohou, který je určen především pro rodiče s dětmi.

Pátek 16. března 10.00: Jarní hvězdy
Pořad v planetáriu pro děti od 5 let.
13.30: Jak to dělaj kosmonauti
Zábavný a poučný pořad o životě kosmonautů na orbitální stanici pro děti od 7 let bude probíhat v kinosále HaP. Pořad s velkoplošnou projekcí je doplněn komentářem lektora.

Výstava "Hvězdy a růže aneb Hvězdářství za časů posledních Rožmberků" je instalována ve výstavní hale HaP, Výstava je volně přístupná v otevírací době HaP.

Hvězdárna a planetárium České Budějovice
Zátkovo nábřeží 4, 370 01 České Budějovice
Telefon: 386 352 044 nebo 380 123 333 (VoIP)
E-mail: hvezdarna@hvezdarnaCB.cz
Web:
www.hvezdarnaCB.cz




O autorovi



21. vesmírný týden 2025

21. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 19. 5. do 25. 5. 2025. Měsíc bude v poslední čtvrti a potká se s ranními planetami. Večer je nízko nad obzorem Jupiter a výše najdeme Mars. Ráno září u obzoru jasná Venuše a je zde i slabý Saturn. Aktivita Slunce je zvýšená a minulý týden jsme shlédli několik velmi silných erupcí během jediného dne. Připravuje se devátý testovací let Super Heavy Starship. Europa Clipper si osahal Mars. Před 115 lety Země prošla ohonem Halleyovy komety a spustil se tak jeden z prvních velkých hoaxů o zamoření atmosféry kyanidem.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Simeis 147

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2025 obdržel snímek „Simeis 147- Spaghetti nebula“, jehož autorem je astrofotograf Pavel Pech     „Spaghetti nebula“ – co se skrývá za tímto pojmem? Možná se nám vybaví „Spaghetti western“, jenž se stal filmovým pojmem, byť trochu

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Světelná stopa ISS

Světelná stopa ISS

Další informace »