Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Slavnostní předání Nušlovy ceny pro rok 2002

Slavnostní předání Nušlovy ceny pro rok 2002

Česká astronomická společnost
si Vás dovoluje pozvat na
Slavnostní předání Nušlovy ceny pro rok 2002,
které se uskuteční dne 5. září 2002 od 16.30 hod
v budově Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1, místnost číslo 206
Po předání Ceny prosloví laureát
Doc. RNDr. Zdeněk Švestka, DrSc. [SRON, Utrecht]
přednášku na téma:

"Družice, počítače a naše nejbližší hvězda".

Srdečně všechny zveme.
Podrobnosti naleznete v Tiskovém prohlášení č. 39 (formát MS Word)
Výkonný výbor České astronomické společnosti
Přejete-li si rezervovat místo, prosíme kontaktujte emailem:
stepan.kovar@astro.cz




O autorovi

Karel Mokrý

Karel Mokrý

Narodil se v roce 1977 v Chrudimi. K astronomii ho přivedl návod na stavbu jednoduchého dalekohledu v časopise ABC, později se věnoval pozorování proměnných hvězd. Od roku 2001 se aktivně podílí na technické správě a tvorbě obsahu astro.cz. V letech 2001 - 2010 byl rovněž členem Výkonného výboru ČAS. V roce 2005 stál u zrodu prestižní české fotografické soutěže ČAM, v níž je rovněž až do současnosti porotcem.



25. vesmírný týden 2026

25. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 6. do 21. 6. 2026. Měsíc po novu se objeví na večerní obloze a setká se s Merkurem a Venuší. Pomalu klesá k obzoru Jupiter. Ráno je vidět Saturn a kometa 10P/Tempel 2. Aktivita Slunce je opět spíše nízká. Možná se objeví noční svítící oblaka. Český astronaut Aleš Svoboda obsadí roli pilota lodi Crew Dragon, která by měla letět k ISS v roce 2027. NASA oznámila složení posádky mise Artemis III, je tam i Evropan Luca Parmitano. Před 50 lety byla na oběžnou dráhu kolem Marsu navedena sonda Viking 1.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Hodina Jupiterovy rotace

Titul Česká astrofotografie měsíce za duben 2026 obdržel snímek a video Karla Sandlera s názvem „Hodina Jupiterovy rotace“ Soutěž Česká astrofotografie měsíce je, jak již název naznačuje, zaměřena zejména na fotografie. Ovšem vesmír není statický, na obloze se vše pohybuje, a to od těch

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

konjunkce J+V  11.6. 2026

odeznívající konjunkce jupiteru a venuše která probíhala 9 a 10 června zkusil sem nyní s polluxem a castorem

Další informace »