Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Založte si webový zápisník!

Založte si webový zápisník!

astronomie.cz blog
astronomie.cz blog
Chtěli by jste si psát své poznámky a postřehy o astronomii? Nevíte kde publikovat své astronomické fotografie či kresby? Pak právě vám je určena novinka, kterou uvedla Amatérská prohlídka oblohy.

Svůj webový zápisník tzv. blog, si může založit na stránkách blog.astronomie.cz kdokoliv, kdo chce psát o věcech, které jsou blízké tématům jako astronomie, kosmonautika, meteorologie a dalších jim příbuzných. Odkazy na příspěvky z vašeho blogu se budou zobrazovat na hlavní stránce tohoto webu, stejně tak jako na hlavní stránce astronomického portálu astronomie.cz.

Psaní příspěvků je snadné. Nepotřebujete umět programovat či znát podrobně html jazyk.

Pomocí technologie RSS, může mít "proud" příspěvků z blogů ve své čtečce nebo na webových stránkách prakticky kdokoli...




O autorovi

Marek Kolasa

Marek Kolasa

Marek Kolasa (nar. 1975) – milec astronomie a dění na obloze, člen Amatérské prohlídky oblohy (její dlouholetý předseda). Pracuje jako odborný pracovník v Planetáriu Ostrava. Je ženatý a má dvě dcery. V současné době bydlí na východním okraji města Havířova.



16. vesmírný týden 2024

16. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 15. 4. do 21. 4. 2024. Měsíc bude v první čtvrti. Rozloučili jsme se s kometou 12P/Pons-Brooks. Z Ameriky dorazily zprávy i fotografie o úspěšném pozorování úplného zatmění Slunce i dvou komet během tohoto úkazu. Aktivita Slunce se konečně opět zvýšila. Proběhl také poslední start velké rakety Delta IV Heavy. SpaceX si připsala rekord v podobě dvacátého přistání prvního stupně Falconu 9. Před deseti roky ukončila dopadem na Měsíc svou misi sonda LADEE zkoumající prach v těsné blízkosti nad povrchem Měsíce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

!

Další informace »