Úvodní strana  >  Články  >  Kosmonautika  >  Zúčastněte se unikátního kurzu ESA

Zúčastněte se unikátního kurzu ESA

Družice ESEO. Autor: ESA.
Družice ESEO.
Autor: ESA.
Education and Knowledge Management Office Evropské kosmické agentury nabízí deset stipendií pro univerzitní studenty z členských zemí ESA k účasti na vzdělávacím kurzu organizovaném v rámci projektu European Student Earth Orbiter (ESEO). ESEO je projekt malé studentské družice určené k vypuštění na LEO, který je v současné době v realizační fázi C (fáze podrobného rozpracování návrhu). Několik evropských týmů univerzitních studentů se již podílí na vývoji a testování družice a jeho vybavení. V rámci tohoto kurzu se předpokládá zapojení dalších nových zájemců.

Vzdělávací kurz se uskuteční v termínu 2. - 14. 9. 2013 v Bertinoro (Itálie). Další kurzy budou následovat v termínech 3. - 15. 2. 2014 a 1. - 13. 9. 2014. Pro zájemce o účast na těchto dalších kurzech bude vypsána samostatná výzva.

V rámci nabídnutého stipendia budou vybraným účastníkům uhrazeny náklady spojené s kurzem, ubytování, stravování a příspěvek na cestovné.
Podrobné podmínky účasti najdou zájemci na webových stránkách ESA EDUCATION na adrese http://www.esa.int/Education/Student_opportunities_for_ESEO_training_course

Kurz je určen studentům pokročilého magisterského nebo doktorského studia ve věku 18 až 32 roků z členských států ESA se zaměřením studia na oblasti Aerospace Engineering, Mechanical Engineering, Computer Science, Electronics and Telecommunications Engineering, Control and System Engineering.

Přihlášky zájemců o stipendium se přijímají do 31. 7. 2013 na e-mailu student.participation@esa.int s přiloženým životopisem a motivačním dopisem.

S ohledem na informace uvedené na webových stránkách ESA EDUCATION (http://www.esa.int/Education/Student_opportunities_for_ESEO_training_course) je dost velká šance akceptování přihlášky některého českého zájemce.

Váš zájem o účast na ESEO Training Course sdělte, prosím, také České kosmické kanceláři na halousek@czechspace.cz. Děkujeme!

Převzato a další informace: Česká kosmická kancelář


Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře
Prvního pluku 17, 186 00 Praha 8
Milan Halousek, e-mail: halousek@czechspace.cz
tel.: 602 153 564




O autorovi

Milan Halousek

Milan Halousek

Milan Halousek (* 1961, Pardubice) je jeden z předních českých popularizátorů kosmonautiky. Od roku 2001 je organizátorem dnes již největšího středoevropského setkání zájemců o pilotovanou kosmonautiku KOSMOS-NEWS PARTY, kterého se ravidelně účastní řada českých i zahraničních odborníků a hostů. Od roku 2002 organizuje a koordinuje v České republice akce Světového kosmického týdne, které se zaměřují především na informování nejširší veřejnosti o přínosech kosmonautiky ke každodennímu životu lidí. Je vedoucím odboru Vzdělávání České kosmické kanceláře, předsedou Astronautické sekce České astronomické společnosti a členem Astronomické společnosti Pardubice. V neposlední řadě je také vášnivým sběratelem autogramů kosmonautů a všeho dalšího, co s kosmonautikou a lety do vesmíru souvisí.

Štítky: Česká kosmická kancelář, ESA


30. vesmírný týden 2024

30. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 7. do 28. 7. 2024. Měsíc po úplňku je vidět především v druhé polovině noci a dopoledne. Planety jsou nejlépe vidět ráno a Saturn už od půlnoci. Zlepšuje se už i viditelnost Marsu s Jupiterem. Aktivita Slunce je na střední úrovni. Po večerních přeletech ISS tu máme její přelety přes Slunce a Měsíc. Sledujeme dění kolem návratu Falconů do služby i kolem lodi Starliner. Uplynulo 105 let od narození významného českého astronoma Luboše Perka, který zemřel teprve nedávno ve věku 101 let.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2024 obdržel snímek „Oblouk polární záře nad Mikulovem a Svatým kopečkem“, jehož autorem je Vlastimil Vojáček.     Polární záře. Kdo by ji neznal. Byť třeba jen ze slavné divadelní hry Divadla Járy Cimrmana „Dobytí severního

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Sluneční skvrny

Další informace »