Úvodní strana  >  Články  >  Kosmonautika  >  Zúčastněte se unikátního kurzu ESA

Zúčastněte se unikátního kurzu ESA

Družice ESEO. Autor: ESA.
Družice ESEO.
Autor: ESA.
Education and Knowledge Management Office Evropské kosmické agentury nabízí deset stipendií pro univerzitní studenty z členských zemí ESA k účasti na vzdělávacím kurzu organizovaném v rámci projektu European Student Earth Orbiter (ESEO). ESEO je projekt malé studentské družice určené k vypuštění na LEO, který je v současné době v realizační fázi C (fáze podrobného rozpracování návrhu). Několik evropských týmů univerzitních studentů se již podílí na vývoji a testování družice a jeho vybavení. V rámci tohoto kurzu se předpokládá zapojení dalších nových zájemců.

Vzdělávací kurz se uskuteční v termínu 2. - 14. 9. 2013 v Bertinoro (Itálie). Další kurzy budou následovat v termínech 3. - 15. 2. 2014 a 1. - 13. 9. 2014. Pro zájemce o účast na těchto dalších kurzech bude vypsána samostatná výzva.

V rámci nabídnutého stipendia budou vybraným účastníkům uhrazeny náklady spojené s kurzem, ubytování, stravování a příspěvek na cestovné.
Podrobné podmínky účasti najdou zájemci na webových stránkách ESA EDUCATION na adrese http://www.esa.int/Education/Student_opportunities_for_ESEO_training_course

Kurz je určen studentům pokročilého magisterského nebo doktorského studia ve věku 18 až 32 roků z členských států ESA se zaměřením studia na oblasti Aerospace Engineering, Mechanical Engineering, Computer Science, Electronics and Telecommunications Engineering, Control and System Engineering.

Přihlášky zájemců o stipendium se přijímají do 31. 7. 2013 na e-mailu student.participation@esa.int s přiloženým životopisem a motivačním dopisem.

S ohledem na informace uvedené na webových stránkách ESA EDUCATION (http://www.esa.int/Education/Student_opportunities_for_ESEO_training_course) je dost velká šance akceptování přihlášky některého českého zájemce.

Váš zájem o účast na ESEO Training Course sdělte, prosím, také České kosmické kanceláři na halousek@czechspace.cz. Děkujeme!

Převzato a další informace: Česká kosmická kancelář


Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře
Prvního pluku 17, 186 00 Praha 8
Milan Halousek, e-mail: halousek@czechspace.cz
tel.: 602 153 564




O autorovi

Milan Halousek

Milan Halousek

Milan Halousek (* 1961, Pardubice) je jeden z předních českých popularizátorů kosmonautiky. Od roku 2001 je organizátorem dnes již největšího středoevropského setkání zájemců o pilotovanou kosmonautiku KOSMOS-NEWS PARTY, kterého se ravidelně účastní řada českých i zahraničních odborníků a hostů. Od roku 2002 organizuje a koordinuje v České republice akce Světového kosmického týdne, které se zaměřují především na informování nejširší veřejnosti o přínosech kosmonautiky ke každodennímu životu lidí. Je vedoucím odboru Vzdělávání České kosmické kanceláře, předsedou Astronautické sekce České astronomické společnosti a členem Astronomické společnosti Pardubice. V neposlední řadě je také vášnivým sběratelem autogramů kosmonautů a všeho dalšího, co s kosmonautikou a lety do vesmíru souvisí.

Štítky: Česká kosmická kancelář, ESA


28. vesmírný týden 2025

28. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 7. 7. do 13. 7. 2025. Měsíc bude v úplňku. Mars je velmi nízko na večerní obloze a lepší je viditelnost planet ráno, především Saturnu a Venuše. Síť dalekohledů ATLAS má na kontě další zajímavý objev, mezihvězdnou kometu. Aktivita Slunce je velmi nízká. Noční svítící oblaka opět jednu noc výrazně potěšila pozorovatele oblohy. 1. července byla úspěšně vypuštěna další evropská meteorologická družice MTG-S1. K ISS dorazil zásobovací Progress MS-31. 75 let by se dožil Yuji Hyakutake, jehož kometa ozdobila jarní oblohu v roce 1996.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC3718

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2025 obdržel snímek „NGC 3718“, jehož autorem je astrofotograf Zdenek Vojč   12. dubna 1789 namířil astronom William Herschel svůj dalekohled směrem k souhvězdí Velké medvědice a objevil zde mimo jiné mlhavý obláček galaxie NGC 3718. Téměř přesně 236

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Hvězdná obloha

Lyra, Had, Hadonoš, Herkules | Fotoaparát Canon PowerShot SX10 IS

Další informace »