Úvodní strana  >  Články  >  Multimédia  >  Podpořte kliknutím astronomii

Podpořte kliknutím astronomii

Hlasujte
Hlasujte
Od roku 2006 probíhá udělování cen Křišťálová lupa - Cena českého internetu. Jednou z vyhlášených kategorií je i Media specializovaná.

Nechceme nikomu říkat, jak by měl hlasovat, to ať každý hlasuje dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale pro drobné objasnění, jaký web by mohl do takové kategorie spadat, tak by to mohlo být například z astronomické oblasti takové astro.cz. Další podobná kategorie je Media uživatelská, opět pro přiblížení, zde by mohla do této kategorie spadat například taková astronomie.cz, neboť zde je výrazná možnost zapojení se uživatelů do tvorby obsahu v podobě vlastního blogu.

První fáze udílení cen jsou čtenářské nominace, které probíhají od 3. srpna do 6. září. Pokud se váš favorit kvalifikuje do dalšího hlasování, nezapomeňte ho následně podpořit od 21. září do 25. řijna. Více zde - kristalova.lupa.cz

Další možností jak nepřímo kliknutím podpořit astronomii, je sociální síť Facebook. Pokud jste jejími uživateli, přidejte se do skupiny okolo světelného znečištění - Chci zase vidět noční oblohu!




O autorovi

Jan Kondziolka

Jan Kondziolka

Narodil se v roce 1985 v Karviné, kde doposud žije. Mezi lety 2005 a 2009 působil jako redaktor Instantních astronomických novin. Po zániku IAN píše pro Astronomie.cz a Astro.cz. Píše hlavně o světelném znečištění, ale zabývá je jím také prakticky - jeho měřením, popularizací; realizoval také několik grantových výzev a stojí za vznikem Beskydské oblasti tmavé oblohy. K jeho koníčkům kromě astronomie patří hasičství, focení, jízda na kole a chov králíků.



18. vesmírný týden 2024

18. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 29. 4. do 5. 5. 2024. Měsíc bude v poslední čtvrti a je vidět hlavně ráno a dopoledne. Slunce je poměrně hodně aktivní. Večer je velmi nízko Jupiter a ráno extrémně nízko Saturn. Pozorovat můžeme několik slabších komet. Český tým studentů uspěl se svým projektem v Houstonu. Čína chystá start rakety CZ-5 s návratovou misí Chang’e 6 pro vzorky z odvrácené strany Měsíce. Sonda Voyager 1 po pěti měsících opět komunikuje normálně a brzy by měla posílat i vědecká data. Před 70 lety objevil Kuiper měsíc Neptunu Nereida a před 30 lety se k Venuši vydala sonda Magellan.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Sluneční skvrny

Další informace »