Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Vltavím - příklad tektitu z muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

Rádi byste viděli meteority z celého světa na jednom místě? Nebo byste si chtěli nějaký takový vzácný "kámen z vesmíru" i osahat? Právě pro vás se otevírá nové muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku. Kromě meteoritů uvidíte i tektity a tak se i dozvíte, čím se od sebe liší. K informacím se zde dostanete i prostřednictvím přednášek a nebude chybět ani káva a malé občerstvení. 

Rádi bychom Vás pozvali do našeho unikátního muzea meteoritů, které otevíráme již 1. září na Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku. 

Vystaveno je zde několik desítek meteoritů z celého světa a některé kameny si můžete osahat. Také je zde několik desítek kusů různých tektitů, včetně českých Vltavínů.

Chystáme přednášky pro děti i dospělé, menší skupiny i školy, promítání dokumentů a mnoho dalších akcí.

Můžete si u nás dát kávu, nebo jiné občerstvení a přečíst si třeba nějakou knihu k tématu. V tomto unikátním prostředí můžete relaxovat, nebo si koupit svůj ověřený meteorit. 

Vstup k nám je zdarma!

Datum otevření: 1. 9. 2021
Adresa: Náměstí Svobody 33, Frýdek-Místek
Otevírací doba: Po-Pá 9-16 hodin
Web: https://www.meteority.com/muzeum/

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku
Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku
Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Příklady z výstavy Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku
Příklady z výstavy Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

Vitrína z Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku
Vitrína z Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

 
O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: Muzeum meteoritů, Muzeum, Tektit, Meteorit


42. vesmírný týden 2021

42. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 18. 10. do 24. 10. 2021. Měsíc bude v úplňku. Venuše je nízko nad jihozápadem. Nad jižním obzorem jsou večer Jupiter a Saturn. Aktivita Slunce je nízká. Filmaři se vrací z ISS. Mezitím k budované čínské stanici Tiangong dorazila nová tříčlenná posádka v lodi Šen-čou 13. Na skok do vesmíru se ve svých devadesáti letech podíval kapitán Kirk ze Star Treku. Sonda Lucy je na cestě k planetkám na dráze Jupiteru. Před 420 lety zemřel v Praze dánský astronom Tycho Brahe.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Mesiac a ISS

Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2021 obdržel snímek „Mesiac a ISS", jehož autorem je Lukáš Astaloš   Měsíc září roku 2021 je za námi a s ním i další kolo soutěže Česká astrofotografie měsíce. A aby těch měsíců nebylo málo, tak tématem vítězné fotografie je také

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Skvrny na Slunci s Filtrem

Další informace »