Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Vltavím - příklad tektitu z muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

Rádi byste viděli meteority z celého světa na jednom místě? Nebo byste si chtěli nějaký takový vzácný "kámen z vesmíru" i osahat? Právě pro vás se otevírá nové muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku. Kromě meteoritů uvidíte i tektity a tak se i dozvíte, čím se od sebe liší. K informacím se zde dostanete i prostřednictvím přednášek a nebude chybět ani káva a malé občerstvení. 

Rádi bychom Vás pozvali do našeho unikátního muzea meteoritů, které otevíráme již 1. září na Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku. 

Vystaveno je zde několik desítek meteoritů z celého světa a některé kameny si můžete osahat. Také je zde několik desítek kusů různých tektitů, včetně českých Vltavínů.

Chystáme přednášky pro děti i dospělé, menší skupiny i školy, promítání dokumentů a mnoho dalších akcí.

Můžete si u nás dát kávu, nebo jiné občerstvení a přečíst si třeba nějakou knihu k tématu. V tomto unikátním prostředí můžete relaxovat, nebo si koupit svůj ověřený meteorit. 

Vstup k nám je zdarma!

Datum otevření: 1. 9. 2021
Adresa: Náměstí Svobody 33, Frýdek-Místek
Otevírací doba: Po-Pá 9-16 hodin
Web: https://www.meteority.com/muzeum/

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku
Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku
Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Příklady z výstavy Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku
Příklady z výstavy Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

Vitrína z Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku
Vitrína z Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

 
O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: Muzeum meteoritů, Muzeum, Tektit, Meteorit


9. vesmírný týden 2024

9. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 26. 2. do 3. 3. 2024. Měsíc po úplňku bude zářit v druhé polovině noci a ráno, kde se přiblíží k hvězdě Antares. Na večerní obloze je vidět Jupiter a Uran. Aktivita Slunce je stále vysoká a na povrchu je velká skvrna. Soukromý přistávací modul Nova-C Odysseus dosedl na povrch Měsíce zřejmě na boku, ale stále vysílá. Z oběžné dráhy se vrátilo pouzdro soukromé společnosti Varda Space. Proběhlo další, devatenácté přistání stupně Falconu 9. Uplynulo 20 let od startu mise Rosetta-Philae ke kometě 67P a v létě to bude 10 let od jejího příletu k ní.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC2359 Thorova helma

Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2024 obdržel snímek „NGC 2359 - Thorova helma“, jehož autorem je Roman Hujer   Jméno Thor nalezneme zejména v mytologii severských národů, například Germánů či Vikingů. Jeho otcem byl Odin, jeden z bohů zde nejvyšších. Je bohem

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

skvrna 3590

Newton 114/500/modifik.Dobson, 1/10000 s, ISO 3200.

Další informace »