Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Vltavím - příklad tektitu z muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

Rádi byste viděli meteority z celého světa na jednom místě? Nebo byste si chtěli nějaký takový vzácný "kámen z vesmíru" i osahat? Právě pro vás se otevírá nové muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku. Kromě meteoritů uvidíte i tektity a tak se i dozvíte, čím se od sebe liší. K informacím se zde dostanete i prostřednictvím přednášek a nebude chybět ani káva a malé občerstvení. 

Rádi bychom Vás pozvali do našeho unikátního muzea meteoritů, které otevíráme již 1. září na Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku. 

Vystaveno je zde několik desítek meteoritů z celého světa a některé kameny si můžete osahat. Také je zde několik desítek kusů různých tektitů, včetně českých Vltavínů.

Chystáme přednášky pro děti i dospělé, menší skupiny i školy, promítání dokumentů a mnoho dalších akcí.

Můžete si u nás dát kávu, nebo jiné občerstvení a přečíst si třeba nějakou knihu k tématu. V tomto unikátním prostředí můžete relaxovat, nebo si koupit svůj ověřený meteorit. 

Vstup k nám je zdarma!

Datum otevření: 1. 9. 2021
Adresa: Náměstí Svobody 33, Frýdek-Místek
Otevírací doba: Po-Pá 9-16 hodin
Web: https://www.meteority.com/muzeum/

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku
Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku
Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Příklady z výstavy Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku
Příklady z výstavy Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

Vitrína z Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku
Vitrína z Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

 
O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: Muzeum meteoritů, Muzeum, Tektit, Meteorit


32. vesmírný týden 2022

32. vesmírný týden 2022

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 8. 8. do 14. 8. 2022. Měsíc bude v úplňku. Planety Jupiter, Saturn a Mars jsou vidět již o půlnoci, ale stále je ideální je pozorovat až v druhé půlce noci a ráno. Aktivita Slunce je nízká. Nastává maximum meteorického roje Perseid, ale ruší je svit Měsíce v úplňku. Zažili jsme šest startů raket během 20 hodin. Čtyři mise mířily na oběžnou dráhu, jeden let byl suborbitální a jedna raketa vynesla sondu na cestu k Měsíci. Před 60 lety se uskutečnil simultánní let kosmických lodí Vostok 3 a Vostok 4. Před 145 lety byl objeven měsíc Marsu nazvaný Deimos.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC6543 (PK 096+29.1)  Kočičí oko - Cat's Eye

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2022 získal snímek „Kočičí oko“, jehož autorem je Roman Hujer Astronomie je poetická věda. Objektům na obloze, které nesou většinou místo názvu písmenné a číselné kódy označující pořadové číslo v tom kterém astronomickém katalogu, astronomové často

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Pelikán, IC 5070

Pelikán alebo IC 5067/70 je emisná hmlovina v súhvezdí Labuť, ktorá dostala názov podľa svojho tvaru. 288x150 sec. Lights ISO1600, master bias, 80 flats

Další informace »