Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Vltavím - příklad tektitu z muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

Rádi byste viděli meteority z celého světa na jednom místě? Nebo byste si chtěli nějaký takový vzácný "kámen z vesmíru" i osahat? Právě pro vás se otevírá nové muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku. Kromě meteoritů uvidíte i tektity a tak se i dozvíte, čím se od sebe liší. K informacím se zde dostanete i prostřednictvím přednášek a nebude chybět ani káva a malé občerstvení. 

Rádi bychom Vás pozvali do našeho unikátního muzea meteoritů, které otevíráme již 1. září na Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku. 

Vystaveno je zde několik desítek meteoritů z celého světa a některé kameny si můžete osahat. Také je zde několik desítek kusů různých tektitů, včetně českých Vltavínů.

Chystáme přednášky pro děti i dospělé, menší skupiny i školy, promítání dokumentů a mnoho dalších akcí.

Můžete si u nás dát kávu, nebo jiné občerstvení a přečíst si třeba nějakou knihu k tématu. V tomto unikátním prostředí můžete relaxovat, nebo si koupit svůj ověřený meteorit. 

Vstup k nám je zdarma!

Datum otevření: 1. 9. 2021
Adresa: Náměstí Svobody 33, Frýdek-Místek
Otevírací doba: Po-Pá 9-16 hodin
Web: https://www.meteority.com/muzeum/

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku
Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku
Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

Příklady z výstavy Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku
Příklady z výstavy Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

Vitrína z Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku
Vitrína z Muzea meteoritů ve Frýdku-Místku

 




O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek a o Instagram se starají především Jan Herzig, Adam Denko a Zdeněk Jánský. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: Muzeum meteoritů, Muzeum, Tektit, Meteorit


27. vesmírný týden 2025

27. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 30. 6. do 6. 7. 2025. Měsíc se na večerní obloze potkává s Marsem a Spikou a bude v první čtvrti. Nízko na večerní obloze je pouze Mars, ráno je nízko nad obzorem Venuše, trochu výše je Saturn a Neptun. Aktivita Slunce je nízká. Probíhá sezóna viditelnosti nočních svítících oblak (NLC). Posádka Crew Dragonu mise Axiom-4 je konečně na ISS. Parker Solar Probe prolétla podruhé rekordně blízko Slunci. ESA plánuje 1. 7. vypustit další Meteosat třetí generace. Před 40 lety se k Halleyově kometě vydala sonda Giotto a před 20 lety zasáhl projektil sondy Deep Impact kometu Tempel 1.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC3718

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2025 obdržel snímek „NGC 3718“, jehož autorem je astrofotograf Zdenek Vojč   12. dubna 1789 namířil astronom William Herschel svůj dalekohled směrem k souhvězdí Velké medvědice a objevil zde mimo jiné mlhavý obláček galaxie NGC 3718. Téměř přesně 236

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Venuše ve 3:30

Pořízeno ve 3:30 ráno velmi blízko východního obzoru.

Další informace »