Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Astronomické programy v češtině
Pavel Marek Vytisknout článek

Astronomické programy v češtině

Asi řada z nás si už někdy stáhla nějaký ten prográmek s astronomickou tématikou. Ale ejhle, většina z nich nemluví česky. Jaká škoda. Takže i Vám by se hodily určitě informace, jak je česky naučit.

Jednoho dne jsem si takhle brouzdal po internetu a narazil na zajímavou stránku a tak se o ni s Vámi podělím, protože tahle stránka si to určitě zaslouží. Jedná se o stránky Michala Proroka, který se zabývá překládáním astronomických programů. Najdete tam češtiny do astronomických programů Astronomy Lab 2, CyberSky, Dark Skies, Eclipse Map Windows, Hallo Nothern Sky, Homeplanet 3.1, JupSat 95, Moonmenu, MoonIcon, MoonRise, Moontool, Power Age Sky Simulator, Planet's Visibility, RedShift 3.0, Sat 1.0, Skyglobe 3.6, SkyMap 7.0 PRO, SkyMap 8.0, Sky Screensaver, WinEphem 1.08, WinStars, xEarth a navíc autor nabízí i to, že Vám program počeští pokud mu ho pošlete :-). Nejen to, samozřejmě tam najdete i odkazy na domácí stránky daných programů, náhledy atd. Prostě ráj pro ty, jež shání nějaký ten zajímavý software. Takže neváhejte a navštivte jeho ctěné stránky . Najdete ji také v linkovníku tohoto serveru.




O autorovi

Pavel Marek

Autor je členem České astronomické společnosti od roku1985. Je členem sekce B.R.N.O. - sekce pozorovatelů proměnných hvězdpozorovatelské skupiny Medůza. Je členem Astronomické společnosti v Hradci Kralové. Astronomii se věnuje amatérsky od svých 9 let adnes se věnuje i praktickému pozorování zejména v oblasti proměnných hvězd ato jak vizuálně, tak CCD. Je vlastníkem i několika dalekohledu různýchkonstrukcí a určení.



27. vesmírný týden 2025

27. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 30. 6. do 6. 7. 2025. Měsíc se na večerní obloze potkává s Marsem a Spikou a bude v první čtvrti. Nízko na večerní obloze je pouze Mars, ráno je nízko nad obzorem Venuše, trochu výše je Saturn a Neptun. Aktivita Slunce je nízká. Probíhá sezóna viditelnosti nočních svítících oblak (NLC). Posádka Crew Dragonu mise Axiom-4 je konečně na ISS. Parker Solar Probe prolétla podruhé rekordně blízko Slunci. ESA plánuje 1. 7. vypustit další Meteosat třetí generace. Před 40 lety se k Halleyově kometě vydala sonda Giotto a před 20 lety zasáhl projektil sondy Deep Impact kometu Tempel 1.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC3718

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2025 obdržel snímek „NGC 3718“, jehož autorem je astrofotograf Zdenek Vojč   12. dubna 1789 namířil astronom William Herschel svůj dalekohled směrem k souhvězdí Velké medvědice a objevil zde mimo jiné mlhavý obláček galaxie NGC 3718. Téměř přesně 236

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Hvězdná obloha

Orel, Štít, Had, Hadonoš, Štír, Váhy | Fotoaparát Canon PowerShot SX10 IS

Další informace »