Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Soutěž: Expedice Mars v letních fotografiích

Soutěž: Expedice Mars v letních fotografiích

Cesta na Mars je stále ještě dalekým cílem. Autor: NASA.
Cesta na Mars je stále ještě dalekým cílem.
Autor: NASA.
Velení Expedice Mars ve spolupráci s Českou kosmickou kanceláří a Dětskou tiskovou agenturou Domino vyhlašuje letní fotografickou soutěž na téma „Léto a Expedice Mars“, „Léto a kosmonautika“ nebo „Léto a Mars“.

Soutěž je otevřena všem zájemcům a jediným požadavkem je dodržení jednoho z výše uvedených témat. Provedení a zpracování soutěžní fotografie může být libovolné.

Uzávěrka fotosoutěže je 31. srpna 2013, do té doby mohou soutěžící posílat své soutěžní práce na e-mailovou adresu foto@expedicemars.eu (maximální velikost zaslaného souboru bude 1MB). Organizátoři soutěže nahrají obratem soutěžní fotografie na facebookové stránky Expedice Mars na adrese www.facebook.com/ExpediceMars. U každé fotografie musí být uveden její název a jméno autora.

Počet zaslaných fotografií od jednoho autora je omezen na jednu denně (v případě zaslání více fotografií za jeden kalendářní den bude ponechána první doručená a ostatní budou organizátory smazány).

Po ukončení soutěže v září 2013 vybere porota složená z organizátorů projektu „Expedice Mars“ nejhezčí a nejzajímavější fotografie a jejich autory ocení drobnými cenami s kosmickou tématikou (autoři vítězných prací budou kontaktováni prostřednictvím e-mailu, ze kterého přišla soutěžní práce). Počet ocenění bude určen podle počtu soutěžících - za každých 10 autorů soutěžních fotografií bez rozlišení tématu, zveřejněných na FB profilu Expedice Mars, bude vyhlášen jeden výherce.

Zvláštní ocenění obdrží autor fotografie, která bude mít na facebookových stránkách Expedice Mars www.facebook.com/ExpediceMars nejvíce „lajků“ a autoři fotografií, které představí projekt Expedice Mars na místě nejvzdálenějším (lokalitu je třeba uvést do popisku u zaslané fotografie) a nejzajímavějším.

Do soutěže mohou být zařazeny pouze originální autorské práce soutěžících, nebo práce, na jejichž vzniku se přímo podíleli. Převzaté snímky jsou nepřípustné.

Soutěžící zasláním soutěžní fotografie dává souhlas organizátorům soutěže (Expedice Mars, Česká kosmická kancelář, Dětská tisková agentura) k jejímu dalšímu využití k propagaci Expedice Mars s uvedením plného jména autora fotografie.

Případné další dotazy budou zodpovězeny na e-mailové adrese foto@expedicemars.eu.

Pořadatelé:
Expedice Mars (www.expedicemars.eu)
Česká kosmická kancelář (www.czechspace.cz)
Dětská tisková agentura Domino ( http://wp.wpublisher.cz/malenoviny)




O autorovi

Milan Halousek

Milan Halousek

Milan Halousek (* 1961, Pardubice) je jeden z předních českých popularizátorů kosmonautiky. Od roku 2001 je organizátorem dnes již největšího středoevropského setkání zájemců o pilotovanou kosmonautiku KOSMOS-NEWS PARTY, kterého se ravidelně účastní řada českých i zahraničních odborníků a hostů. Od roku 2002 organizuje a koordinuje v České republice akce Světového kosmického týdne, které se zaměřují především na informování nejširší veřejnosti o přínosech kosmonautiky ke každodennímu životu lidí. Je vedoucím odboru Vzdělávání České kosmické kanceláře, předsedou Astronautické sekce České astronomické společnosti a členem Astronomické společnosti Pardubice. V neposlední řadě je také vášnivým sběratelem autogramů kosmonautů a všeho dalšího, co s kosmonautikou a lety do vesmíru souvisí.

Štítky: Mars, Česká kosmická kancelář, Soutěž 


30. vesmírný týden 2026

30. vesmírný týden 2026

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 20. 7. do 26. 7. 2026. Měsíc bude v první čtvrti. Večer je velmi nízko na západě Venuše. Ráno je vidět Saturn a slabý Neptun, nízko nad severovýchodem také Mars a Uran. Aktivita Slunce je zřejmě jen přechodně nízká. Vyhledat můžeme kometu 10P/Tempel 2. Super Heavy Starship nakonec v noci na pátek po zážehu motorů neodstartovala k plánovanému 13. letu, odklad znamená další pokus v tomto týdnu. Před 15 lety jsme mohli naposledy sledovat na obloze raketoplán.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Postupka komety R3 PANSTARRS v Orionu

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2026 obdržel snímek Jakuba Kuřáka a Martina Maška „Kometa R3 PANSTARRS v Orionu“ „Uprostřed léta, kolem sedmnáctého dne měsíce července, se na nebi znenadání zrodila hvězda nesmírné velikosti a nádhery. Žádný z tehdy žijících lidí nikdy nespatřil nic, co

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

ISS Cosmos 1782

Zachycena trajektorie ISS a Cosmosu 1782 v rozmezí časů od 00.37.36 do 00.44.25 Současně jsou zachyceny dráhy tří letadel.

Další informace »