Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Výběrové řízení: technik bolidové sítě

Výběrové řízení: technik bolidové sítě

Astronomický ústav AV ČR logo

Astronomický ústav AV ČR, v.v.i., Fričova 298, 251 65 Ondřejov vyhlašuje výběrové řízení na místo technika bolidové sítě. Bolidová síť je dlouhodobý vědecký program na pozorování jasných meteorů – bolidů. V současné době sestává z třinácti fotografických stanic rozmístěných na území České republiky a několika spolupracujících stanovišť na území sousedních států.

Na konci roku 2014 byla dokončena modernizace bolidové sítě, kdy proběhlo buď doplnění anebo výměna stávajících analogových kamer za nové digitální kamery. V letošním roce proběhlo rozšíření sítě o 2 nové stanice a toto rozšiřování bude ještě pokračovat i v příštím roce. Oba typy bolidových kamer pracují v automatickém režimu a jsou připojeny na internet.

Náplň práce technika bolidové sítě:

- každodenní dohled nad činností všech kamer sítě

- údržba a jednoduché opravy kamer včetně výjezdů na stanice v celé bolidové síti

- konfigurace kamer a jejich internetového připojení

- správa centrálního archivačního a komunikačního serveru sítě

- úpravy a údržba stanovišť ve spolupráci s mechanickou dílnou

Požadujeme:

- úplné středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání

- základní znalost práce s výpočetní technikou a počítačovými sítěmi (operační systémy Windows a Linux, datové přenosy, práce se soubory, internetová komunikace, nastavování routerů)

- pasivní znalost anglického jazyka

- řidičský průkaz skupiny B (řízení osobního automobilu na větší vzdálenosti po celé ČR je významnou součástí náplně práce)

Nabízíme:

- práci na světově uznávaném vědeckém projektu v příjemném prostředí

- platové ohodnocení podle tabulek (dle vzdělání a praxe)

- pravidelné roční odměny

- možnost získání ubytování nebo výhledově i služebního bytu v Ondřejově

Nástup je možný od 1. listopadu 2015 nebo dle dohody.

Přihlášky včetně životopisu posílejte nejpozději do 15. října 2015
buď elektronicky na adresu: hana.zichova@asu.cas.cz (na tuto adresu je možné též posílat případné dotazy)  

nebo písemně na adresu:

Hana Zichová
Astronomický ústav AV ČR
Fričova 298
251 65 Ondřejov




O autorovi

Pavel Suchan

Pavel Suchan

Narodil se v roce 1956 a astronomii se věnuje prakticky od dětství. Dlouhodobě působil na petřínské hvězdárně v Praze jako popularizátor astronomie a zároveň byl aktivním účastníkem meteorických expedic na Hvězdárně v Úpici. V současnosti pracuje na Astronomickém ústavu AV ČR, kde je vedoucím referátu vnějších vztahů a tiskovým mluvčím. V České astronomické společnosti je velmi významnou osobností - je čestným členem, místopředsedou ČAS, tiskovým tajemníkem, předsedou Odborné skupiny pro tmavou oblohu a také zasedá v porotě České astrofotografie měsíce.

Štítky: Výběrové řízení


29. vesmírný týden 2025

29. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 14. 7. do 20. 7. 2025. Měsíc bude v poslední čtvrti. Mars je velmi nízko na večerní obloze a lepší je viditelnost planet ráno, především Saturnu a Venuše. Aktivita Slunce je nízká i přes velké množství skvrn. Máme tu poslední období letní viditelnosti komety 3I/ATLAS ze střední Evropy. Noční svítící oblaka se ukazovala jen slabě. Falcon 9 vykonal svůj jubilejní 500. start a rychle pokračuje dál třemi starty. NASA má schválený rozpočet na roky dopředu včetně klíčových misí Artemis. Očekáváme přistání Crew Dragonu mise Axiom-4 z ISS. Před 60 lety jsme poprvé spatřili snímky jiné planety, které pořídila sonda Mariner 4 a před 10 lety jsme poprvé viděli detaily na povrchu Pluta. Před 50 lety proběhl společný let Sojuz-Apollo a před 175 lety provedli američtí astronomové z Harvardu první fotografování, daguerrotypii, hvězdy Vega.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC3718

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2025 obdržel snímek „NGC 3718“, jehož autorem je astrofotograf Zdenek Vojč   12. dubna 1789 namířil astronom William Herschel svůj dalekohled směrem k souhvězdí Velké medvědice a objevil zde mimo jiné mlhavý obláček galaxie NGC 3718. Téměř přesně 236

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Hvězdná obloha

Přelet Mezinárodní kosmické stanice (ISS) | Fotoaparát Canon PowerShot SX10 IS

Další informace »