Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Workshop pro zájemce o astronomickou fotografii

Workshop pro zájemce o astronomickou fotografii

Hvězdárna Valašské Meziříčí Autor: Hvězdárna Valašské Meziříčí
Hvězdárna Valašské Meziříčí
Autor: Hvězdárna Valašské Meziříčí
Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. ve spolupráci s Krajskou hvězdárnou v Žilině, pracoviště Kysucká hvězdárna v Kysuckom Novom Meste, pořádá dne 7. prosince 2013 poslední akci v rámci projektu Se Sluncem společně, kterou je FOTOGRAFICKÉ SOUSTŘEDĚNÍ – workshop k realizované fotografické soutěži Společně se Sluncem. Akce je určena všem zájemcům.

Soustředění bude organizováno formou workshopu, na kterém budou zastoupeny jak teoretické přednášky, tak i praktická činnost včetně samostatné práce, která bude poté lektory vyhodnocena a okomentována. Pozvání přijali zkušení odborníci z oblasti dokumentární tvorby a astrofotografie v mnoha jejích podobách.

Workshop je určen zájemcům o fotografování z řad studentů středních i vysokých škol, žáků vyšších ročníků základních škol, ale i všem ostatním vážným zájemcům o tuto mimořádně zajímavou činnost. Program workshopu je sestaven z teoretických i prakticky orientovaných vzájemně oddělených bloků. Dopolední část programu povede mladý, ale již velmi zkušený fotograf a filmař, pan MgA. Jan Svatoš. Odpoledne bude patřit astrofotografii na různé úrovni vybavení i zkušeností. Přednášet budou Bc. Petr Horálek a Miroslav Jedlička.

Díky podpoře Fondu mikroprojektů máme možnost uhradit prvním 30 přihlášeným osobám stravu v průběhu workshopu (oběd a večeři).

Pokud vás tato informace zaujala a máte o účast na workshopu zájem, přihlaste se prosím včas, tj. do 5. prosince 2013, nejlépe prostřednictvím on-line formuláře, který najdete společně s dalšími podrobnými informacemi na samostatných internetových stránkách projektu Se Sluncem společně, který provozuje Hvězdárna Valašské Meziříčí.

Fond Mikroprojektů OP SR-ČR Foto: Fond Mikroprojektů OP

Na setkání s Vámi se těší

Ing. Libor Lenža, ředitel

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. Zlínského kraje




O autorovi

František Martinek

František Martinek

Narodil se v roce 1952. Na základní škole se začal zajímat o kosmonautiku, později i o astronomii. V roce 1978 nastoupil na Hvězdárnu Valašské Meziříčí na pozici odborného pracovníka, kde v různých funkcích pracoval až do konce února 2014. Věnoval se především popularizační a vzdělávací činnosti. Od roku 2003 publikuje krátké články o novinkách v astronomii a kosmonautice na stránkách www.astro.cz. I po odchodu do důchodu spolupracuje s valašskomeziříčskou hvězdárnou a podílí se na přípravě obsahu stránek www.astrovm.cz. Ve volném čase se věnuje rekreační turistice.



45. vesmírný týden 2024

45. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 4. 11. do 10. 11. 2024. Měsíc dorůstající do první čtvrti je na večerní obloze. Kometa C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) je stále viditelná alespoň triedrem nebo větším dalekohledem. Venuše je krátce po západu vidět velmi nízko nad jihozápadem, Saturn brzy vrcholí nad jihem, Jupiter je výše až kolem půlnoci a Mars zůstává nejlépe viditelný nad ránem. Slunce zdobí několik větších skvrn. Na čínské stanici došlo k výměně posádek a po rekordně dlouhém pobytu přistála loď Šen-čou 18. Každý týden probíhá několik startů Falconu 9 se Starlinky, což se na obloze projevuje viditelností vláčků teček. Devadesát let uplynulo od narození významného amerického astrofyzika a popularizátora Carla Sagana.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Čiastočné zatmenie Mesiaca nad Dómom Sv. Alžbety

Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2024 obdržel snímek „Čiastočné zatmenie Mesiaca nad Dómom Sv. Alžbety“, jehož autorem je Robert Barsa.     18. září 2024 v ranních hodinách se nad jednou z nejvýznamnějších památek východního Slovenska, Dómem svaté Alžběty v

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Podzimní král

S ohledem na počasí a do údolí se valící vlny mlhy mě velmi mile překvapil velmi pěkný seeing s klidným obrazem jak vizuálně přes okulár, tak na displeji notebooku přes planetární kameru.

Další informace »