Úvodní strana  >  Společnost  >  Uspořádání společnosti  >  Pobočky  >  Astronomická společnost Chomutov

Astronomická společnost Chomutov

Informace

Sídlo:

Chomutov

příspěvek

100 Kč

min. věk:

Dle stanov ČAS

e-mail

Jaroslav.Landa@seznam.cz

www

https://www.astro21.cz

Volby

výbor

Jaroslav Landa DiS. (předseda)
Radek Zozulák (místopředseda)
Bc. Jiří Voříšek (hospodář)

minulé volby

20. 02. 2020

příští volby

2024

volební období

4 roky

 

Naším cílem je propagovat dobré jméno české astronomie a sjednocovat zájemce o astronomické dění v okrese Chomutov. Nadále se chceme věnovat mládeži při vedení kroužku astronomie – Hvězdičky.

Chceme rozvíjet zájem o astronomii, kosmonautiku, vesmír, přírodu, vědu a techniku. Chceme v Chomutově vybudovat malou veřejnou hvězdárnu, která by se spolupodílela na přípravě mladé generace pro technické a přírodovědecké obory. Objekt, ve kterém by se setkávali lidé se společným zájmem o astronomii a přírodní vědy. Chceme nabídnout dětem, mládeži, jejich rodičům, lidem v našem městě  a turistům - novou možnost využití volného času.

Členové pobočky bez nároku na odměnu zajišťují přednášky a pozorování pro širokou veřejnost v oblasti působnosti pobočky. Každý člen dostává e-mailem informace o jednání výboru a připravovaných akcích.

Další informace o pobočce je možné najít v časopise - Astropis 2/2020

 

Výhody pro členy ČAS

Volný vstup na akce pořádané pobočkouO autorovi

Martin Gembec

Martin Gembec

Narodil se v roce 1978 v České Lípě. Od čtení knih se dostal k pozorování a fotografování oblohy. Nad fotkami pak vyprávěl o vesmíru dospělým i dětem a u toho už zůstal. Od roku 1999 vede vlastní web a o deset let později začal přispívat i na astro.cz. Nejraději fotografuje noční krajinu s objekty na obloze a komety. 

Štítky: Chomutov, Astronomie-Chomutov


30. vesmírný týden 2021

30. vesmírný týden 2021

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 26. 7. do 1. 8. 2021. Měsíc po úplňku ubývá k poslední čtvrti. Večer je vidět jasná planeta Venuše a později také Saturn a Jupiter. Aktivita Slunce je mírně zvýšená. K ISS míří nový modul Nauka, ale hned po startu měl problémy s hlavním pohonným systémem. Vrtulníček Ingenuity uskutečnil na Marsu již desátý let. Před 50 lety odstartovala k Měsíci mise Apollo 15.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Částečné zatmění slunce a přelet ISS

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2021 obdržel snímek „Částečné zatmění Slunce a ISS“, jehož autorem je Pavel Prokop Slunce, Měsíc a kosmická stanice ISS. Co mají tyto rozdílné objekty společného? Zdánlivě téměř nic. Slunce je téměř dokonalá „koule horkého plazmatu“ o průměru 1 392

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Mezinárodní stanici ISS stíhá modul Nauka

Další informace »