Úvodní strana  >  Společnost  >  Uspořádání společnosti  >  Pobočky  >  Pobočka Praha

Pobočka Praha

Informace
Sídlo Štefánikova hvězdárna, Petřín 205, 118 46 Praha 1
příspěvek 100 Kč (rok 2017)
min. věk 15 let
e-mail praha@astro.cz
www praha.astro.cz
Volby
vedení Martin Černický (předseda), Petr Mitošinka (místopředseda), Jaromír Jindra (hospodář), Lenka Soumarová, Alena Van de Vin, Jiří Bárta, Lukáš Kalista, Jan Zahajský
minulé volby 14. 9. 2021
příští volby duben 2025
volební období 4 roky
Časopis
název Corona Pragensis
cena 0 (v rámci příspěvku pobočky)
periodicita občasník (cca 1x za 2 měsíce)
objednat pouze pro členy pobočky, dochází také do knihoven hvězdáren
podmínky zasílání členství v pobočce
www praha.astro.cz?page_id=260

Pražská pobočka vyvíjí především klubovou a popularizační činnost. Pro své členy vydává členský věstník Corona Pragensis, který vychází 1x za 2 měsíce obsahující pozvánky na akce pobočky, články a aktuality z astronomie. Kromě prázdninových měsíců pořádá pro své členy každý měsíc alespoň jednu akci (přednáška, exkurze). Členem pobočky se může stát člen České astronomické společnosti bez ohledu na místo svého bydliště.



O autorovi

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz

Redakce Astro.cz je tu od roku 1995, kdy stránky založil Josef Chlachula. Nejaktivnějším přispěvovatelem je od roku 2003 František Martinek. Šéfredaktorem byl v letech 2007 - 2009 Petr Kubala, v letech 2010 - 2017 Petr Horálek, od roku 2017 je jím Petr Sobotka. Zástupcem šéfredaktora je astrofotograf Martin Gembec. Facebookovému profilu ČAS se z redakce věnuje především Martin Mašek. Nejde o výdělečný portál. O to více si proto vážíme Vaší spolupráce! Kontakty na členy redakce najdete na samostatné stránce.

Štítky: Česká astronomická společnost


49. vesmírný týden 2024

49. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 2. 12. do 8. 12. 2024. Měsíc po novu se objeví na večerní obloze a bude v konjunkci s Venuší, která se jeví po západu Slunce jako výrazná Večernice na jihozápadě. Saturn, který je večer nad jihem ozdobí 6. 12. stín měsíce Titan. Jupiter je vidět celou noc a 7. 12. bude v opozici se Sluncem. Mars je stále výraznější a i když je vidět i později večer, stále má ideální podmínky viditelnosti ráno. Slunce je opět pokryto řadou větších skvrn, ale aktivita je jinak spíše nízká. Merkur popáté minula sonda BepiColombo. Raketa Falcon 9 již zvládla více než 400 úspěšných startů a SpaceX si za letošek připsala více úspěšných startů, než mnohé rakety historie za celou svoji životnost. Čína vyzkoušela nový nosič CZ-12. Před 385 lety byl poprvé pozorován přechod Venuše přes Slunce.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Velká kometa C/2023 A3 Tsuchinshan-ATLAS v podzimních barvách

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2024 obdržel snímek „Velká kometa C/2023 A3 Tsuchinshan-ATLAS v podzimních barvách“, jehož autorem je Daniel Kurtin.     Komety jsou fascinující objekty, které obíhají kolem Slunce a přinášejí s sebou kosmické stopy ze vzdálených

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Konjunkce Měsíce a Venuše nad pražskými mosty

Foceno z letenských sadů v Praze. Na snímku jsou společně s Měsícem a Venuší vidět i pražské mosty a historická část Prahy, jako Kostel Panny Marie před Týnem, Národní muzeum, historická budova Národního divadla, nebo Karlův most.

Další informace »