Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Výtvarná soutěž Galileo

Výtvarná soutěž Galileo

Výtvarná soutěž Galileo
Výtvarná soutěž Galileo
Výtvarnou soutěž Galileo vyhlašuje Evropská komise ve všech státech Evropské unie. Je určená pro děti ve věku od 9 do 11 let a bude probíhat od 1. září do 15. listopadu 2011. Partnerem projektu v České republice je Astronomický ústav AV ČR.


Téma:
Obrázky tematicky spjaté s vesmírem, letectvím, astronomií či kosmonautikou.

Výtvarná technika:
Nejrůznější libovolné techniky kreslení a malování i různé materiály (např. barvy, fixy, pastelky, tužku, lepidlo, třpytky apod.). Nejdůležitější je fantazie, která v této soutěži nezná hranic.

Jak se přihlásit:
Do soutěže se lze přihlásit prostřednictvím registračního formuláře. Obrázky (oskenované originály nebo digitální fotografie originálů) je potřeba nahrát na stránky ve formátu .jpg nebo .tif kdykoli od 1. září do 15. listopadu 2011. Originály si děti ponechají u sebe. Každý účastník může soutěžit pouze s jedním obrázkem, který sám nakreslil.

Vítěz:
Vítěze za Českou republiku vybere v lednu 2012 národní tříčlenná porota Martin Dejdar - herec a moderátor, Jan Tománek - výtvarník a režisér, Ing. Pavel Příhoda - vědec a popularizátor astronomie. Autor nejzajímavějšího obrázku bude pozván na slavnostní vyhlášení, kde získá certifikát a model družice, na níž bude jeho jméno.

Soutěže se nesmí zúčastnit zaměstnanci a rodinní příslušníci zaměstnanců evropských institucí, včetně agentur a delegací.




O autorovi

Petr Sobotka

Petr Sobotka

Petr Sobotka je od r. 2014 autorem Meteoru - vědecko-populárního pořadu Českého rozhlasu. 10 let byl zaměstnancem Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově. Je tajemníkem České astronomické společnosti. Je nositelem Kvízovy ceny za popularizaci astronomie 2012. Členem ČAS je od roku 1995.

Další články autora (230)

Tweet


17. vesmírný týden 2024

17. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 22. 4. do 28. 4. 2024. Měsíc bude v úplňku, meteorů z roje Lyrid proto mnoho neuvidíme. Slunce je pokryto hezkými malými skvrnami, které byly v nejaktivnější oblasti viditelné i okem přes patřičný filtr. Kometa 12P/Pons-Brooks už pozorovatelná není a jakmile to svit Měsíce umožní, nabídne obloha jen několik slabších komet. SpaceX letos uskutečnila už 40. start Falconu 9 a při příštím startu očekáváme už 300. přistání prvního stupně této rakety. Komunikace s helikoptérou Ingenuity již nebude možná, Perseverance jede pryč za dalšími výzkumem povrchu Marsu. Před 250 lety se narodil anglický astronom Francis Baily.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

ic2087

Titul Česká astrofotografie měsíce za březen 2024 obdržel snímek „IC 2087“, jehož autorem je Zdeněk Vojč     Souhvězdí Býka je plné zajímavých astronomických objektů. Tedy fakticky ne toto souhvězdí, ale oblast vesmíru, kterou nám na naší obloze souhvězdí Býka vymezuje. Najdeme

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Růžový úplněk 24. 4. 2024 Praha, Pražského povstání

Růžový úplněk 24. 4. 2024 Praha, Pražského povstání foceno od stanice Metra

Další informace »