Úvodní strana  >  Články  >  Sluneční soustava  >  Stromy na Marsu!

Stromy na Marsu!

Je na Marsu zivot?
Je na Marsu zivot?
Před týdnem NASA škrtla 4 miliony dolarů z rozpočtu plynoucího na provoz marsovských vozítek. Ušetřené finanční prostředky budou věnovány na diagnostiku a léčbu zraku zaměstnanců NASA podílejících se na projektu. Důvodem je jejich fatální selhání při analýze snímků z Marsu.

Hlavní představitelé NASA totiž při svém pravidelném brouzdání po internetu našli blog amerického psychotronika, esoterika a bystrozraka T. Greena, který zveřejnil svůj převratný objev, že na Marsu jsou stromy. Svými neobyčejnými duševními schopnostmi zesílil rozlišení svého dalekohledu a přímo z centra Los Angeles na povrchu Marsova kotoučku spatřil zelené koruny stromů.

NASA okamžitě navrhla T. Greena na Nobelovu cenu a jmenovala ho do čela nového týmu. Protože NASA nemá žádné pochyby o Greenově fenomenálním objevu, okamžitě dala příkaz zničit všechny fotografie Marsu a vůbec všechna dosud získaná data o této planetě jako bezcenná.

Vědecké bádání na Marsu fatálně selhalo, když si stromů nevšimlo a jediným řešením je poslat na planetu lidskou posádku. I tento záměr ale NASA pod tíhou nezpochybnitelných Greenových argumentů přehodnotila. Vzhledem k tomu, že Mars je plný vysokých stromů, nebude na něj vyslána expedice lidí, ale opic. Ty se jak známo v korunách stromů pohybují lépe. Jejich nižší vědecké vzdělání nebude překážkou, protože T. Green bude jejich počínání do nejmenších detailů sledovat svou silnou myslí napojenou na největší dalekohled světa VLT v Chile.

Dnes je 1. dubna 2008 a výcvik opičích astronautů, tzv. opičonautů bude dokončen za rok 1. dubna 2009. Výprava odstartuje 1. dubna 2010 a k Marsu přiletí 1. dubna 2011. Do té doby chce NASA urovnat spory s Greenpeace, která vyhrožuje, že na planetu pošle všechny své stoupence, aby se přivázali ke kmenům stromů. Největší světoví státní i soukromí znečišťovatelé tuto aktivitu Greenpeace naopak podporují.




O autorovi

Petr Sobotka

Petr Sobotka

Petr Sobotka je od r. 2014 autorem Meteoru - vědecko-populárního pořadu Českého rozhlasu. 10 let byl zaměstnancem Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově. Je tajemníkem České astronomické společnosti. Je nositelem Kvízovy ceny za popularizaci astronomie 2012. Členem ČAS je od roku 1995.



27. vesmírný týden 2025

27. vesmírný týden 2025

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 30. 6. do 6. 7. 2025. Měsíc se na večerní obloze potkává s Marsem a Spikou a bude v první čtvrti. Nízko na večerní obloze je pouze Mars, ráno je nízko nad obzorem Venuše, trochu výše je Saturn a Neptun. Aktivita Slunce je nízká. Probíhá sezóna viditelnosti nočních svítících oblak (NLC). Posádka Crew Dragonu mise Axiom-4 je konečně na ISS. Parker Solar Probe prolétla podruhé rekordně blízko Slunci. ESA plánuje 1. 7. vypustit další Meteosat třetí generace. Před 40 lety se k Halleyově kometě vydala sonda Giotto a před 20 lety zasáhl projektil sondy Deep Impact kometu Tempel 1.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

NGC3718

Titul Česká astrofotografie měsíce za květen 2025 obdržel snímek „NGC 3718“, jehož autorem je astrofotograf Zdenek Vojč   12. dubna 1789 namířil astronom William Herschel svůj dalekohled směrem k souhvězdí Velké medvědice a objevil zde mimo jiné mlhavý obláček galaxie NGC 3718. Téměř přesně 236

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

M57

Na snímku se nachází mlhovina M57 a kousek v pravo od ní i přilehlá galaxie IC 1296 která ovšem není moc patrná.

Další informace »