Úvodní strana  >  Články  >  Sluneční soustava  >  Stromy na Marsu!

Stromy na Marsu!

Je na Marsu zivot?
Je na Marsu zivot?
Před týdnem NASA škrtla 4 miliony dolarů z rozpočtu plynoucího na provoz marsovských vozítek. Ušetřené finanční prostředky budou věnovány na diagnostiku a léčbu zraku zaměstnanců NASA podílejících se na projektu. Důvodem je jejich fatální selhání při analýze snímků z Marsu.

Hlavní představitelé NASA totiž při svém pravidelném brouzdání po internetu našli blog amerického psychotronika, esoterika a bystrozraka T. Greena, který zveřejnil svůj převratný objev, že na Marsu jsou stromy. Svými neobyčejnými duševními schopnostmi zesílil rozlišení svého dalekohledu a přímo z centra Los Angeles na povrchu Marsova kotoučku spatřil zelené koruny stromů.

NASA okamžitě navrhla T. Greena na Nobelovu cenu a jmenovala ho do čela nového týmu. Protože NASA nemá žádné pochyby o Greenově fenomenálním objevu, okamžitě dala příkaz zničit všechny fotografie Marsu a vůbec všechna dosud získaná data o této planetě jako bezcenná.

Vědecké bádání na Marsu fatálně selhalo, když si stromů nevšimlo a jediným řešením je poslat na planetu lidskou posádku. I tento záměr ale NASA pod tíhou nezpochybnitelných Greenových argumentů přehodnotila. Vzhledem k tomu, že Mars je plný vysokých stromů, nebude na něj vyslána expedice lidí, ale opic. Ty se jak známo v korunách stromů pohybují lépe. Jejich nižší vědecké vzdělání nebude překážkou, protože T. Green bude jejich počínání do nejmenších detailů sledovat svou silnou myslí napojenou na největší dalekohled světa VLT v Chile.

Dnes je 1. dubna 2008 a výcvik opičích astronautů, tzv. opičonautů bude dokončen za rok 1. dubna 2009. Výprava odstartuje 1. dubna 2010 a k Marsu přiletí 1. dubna 2011. Do té doby chce NASA urovnat spory s Greenpeace, která vyhrožuje, že na planetu pošle všechny své stoupence, aby se přivázali ke kmenům stromů. Největší světoví státní i soukromí znečišťovatelé tuto aktivitu Greenpeace naopak podporují.




O autorovi

Petr Sobotka

Petr Sobotka

Petr Sobotka je od r. 2014 autorem Meteoru - vědecko-populárního pořadu Českého rozhlasu. 10 let byl zaměstnancem Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově. Je tajemníkem České astronomické společnosti. Je nositelem Kvízovy ceny za popularizaci astronomie 2012. Členem ČAS je od roku 1995.



45. vesmírný týden 2024

45. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 4. 11. do 10. 11. 2024. Měsíc dorůstající do první čtvrti je na večerní obloze. Kometa C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) je stále viditelná alespoň triedrem nebo větším dalekohledem. Venuše je krátce po západu vidět velmi nízko nad jihozápadem, Saturn brzy vrcholí nad jihem, Jupiter je výše až kolem půlnoci a Mars zůstává nejlépe viditelný nad ránem. Slunce zdobí několik větších skvrn. Na čínské stanici došlo k výměně posádek a po rekordně dlouhém pobytu přistála loď Šen-čou 18. Každý týden probíhá několik startů Falconu 9 se Starlinky, což se na obloze projevuje viditelností vláčků teček. Devadesát let uplynulo od narození významného amerického astrofyzika a popularizátora Carla Sagana.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Čiastočné zatmenie Mesiaca nad Dómom Sv. Alžbety

Titul Česká astrofotografie měsíce za září 2024 obdržel snímek „Čiastočné zatmenie Mesiaca nad Dómom Sv. Alžbety“, jehož autorem je Robert Barsa.     18. září 2024 v ranních hodinách se nad jednou z nejvýznamnějších památek východního Slovenska, Dómem svaté Alžběty v

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Podzimní král

S ohledem na počasí a do údolí se valící vlny mlhy mě velmi mile překvapil velmi pěkný seeing s klidným obrazem jak vizuálně přes okulár, tak na displeji notebooku přes planetární kameru.

Další informace »