Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Nový exponát u brněnské hvězdárny: Pravda je někde jinde...

Nový exponát u brněnské hvězdárny: Pravda je někde jinde...

Ztroskotané UFO u brněnské hvězdárny.
Autor: HaP Brno.

Hvězdárna a planetárium Brno dnes prožila výjimečné dopoledne. Poblíž budovy se zřítil podivný předmět z vesmíru, který vytvořil novou, volně přístupnou dětskou atrakci. Aby toho nebylo málo, citlivé astronomické detektory zaznamenaly zvýšený výskyt pokémonů. Další překvapivé objevy proto nejsou vyloučeny.​ A neboť není prvního apríla, věřte tomu, že na objekt neznámého původu zabořený v zemině za brněnskou hvězdárnou opravdu můžete narazit!

Video: Pád UFO za brněnskou hvězdárnou

Že se něco děje, bylo zřejmé už několik posledních dní. Došlo nám několik zpráv a dokonce i jedno video z přeletu podivného tělesa nad Brnem. Vibrace zachytil i náš snímač astrálních vln, který monitoruje psychotronickou aktivitu nad celou střední Evropou. Záznamy z vibrátoru dosáhly maxima rozsahu jeho stupnice, která dosahuje až jedné tisíciny milimolu! Na tom, že Kraví hora disponuje silným energetickým polem, se ostatně shoduje řada psychotroniků. Dokonce existuje domněnka, že se jedná právě o stopu po mimozemských civilizací. Možná proto došlo k této divné události.

Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno

Předmět při svém dopadu vyryl hlubokou brázdu nejen do paměti všech očitých svědků, ale také do zdejšího trávníku. Ihned bylo možné konstatovat, že jde doslova o žhavou novinku... Nabízí se vysvětlení, že jde o meteorit. Ovšem pokud by meteorit této velikosti dopadnul do středu Brna, bylo by potřeba řešit jinou záhadu. Totiž kam zmizelo město Brno a kam se vypařila většina jeho obyvatel.

Popisovaný kovový předmět je skutečně veliký. Jeho objem by se dal přirovnat k běžnému kontejneru na komunální odpad (ne, nejedná se o kontejner na komunální odpad). Diskovitý tvar spíše navozuje dojem, že by mohlo jít o UFO – Unidentified Flying Dbject, tedy neidentifikovaný létající objekt. Jenže objekt nelétá, nýbrž naopak spočívá značnou částí pod úrovní povrchu a navíc není neidentifikovaný. Takže nyní jde o ICO (Identified Crushed Object, identifikovaný ztroskotaný objekt).

Ztroskotané UFO u brněnské hvězdárny. Autor: HaP Brno
Ztroskotané UFO u brněnské hvězdárny.
Autor: HaP Brno

Většina z nich se však shoduje, že je to „cítit vesmírem“. Z tohoto důvodu zaměstnanci brněnské hvězdárny briskně zpřístupnili předmět zdarma veřejnosti. Zájemci z řad „logů“ si navíc mohou po přechozí domluvě na místě zapůjčit několikero virgulí různých tvarů, jedno těžké, dvě středně těžká a jedno odlehčené kyvadlo, hrst magických krystalů, dozimetr a dokonce i hřejivý svetr (pro případ bádání do pozdních nočních hodin).

Dle prvotního ohledání místa dopadu byla v okolí záhadného předmětu detekována různá elektromagnetická pole (jedno z nich bylo později identifikováno jako free Wi-fi síť hvězdárny) i nezvyklé křížení energií (zejména vodovodního řadu s elektrickým vedením a datového kabelu s rozvodem plynu).

Ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek se ale z nového inventáře raduje: Ať už je to cokoliv, myslím, že to byla trefa do černého. Jste-li nyní na pochybách, zda je něco takového vůbec možné, hoďte je za hlavu. Rozhodně ano. Ostatně, stačí se dojít přesvědčit na vrchol Kraví hory.

Zdroje a doporučené odkazy:
[1] Hvězdárna a planetárium Brno



O autorovi

Jiří Dušek

Jiří Dušek

Jiří Dušek (* 11. srpna 1971, Sušice) je český astronom a astrofyzik, ředitel brněnské hvězdárny. V Brně žije od svých tří let. O astronomii se zajímal od dětství, což vyústilo ve studium astrofyziky na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Dlouhodobě působí na Hvězdárně a planetáriu Brno, jejímž ředitelem se stal v roce 2008. Je autorem populárně naučných programů, které jsou v planetáriu promítány veřejnosti, a také různých publikací z oblasti astronomie. Je po něm pojmenována planetka (14054) Dušek.

Štítky: Hvězdárna a planetárium Brno


13. vesmírný týden 2024

13. vesmírný týden 2024

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 25. 3. do 31. 3. 2024. Měsíc bude v úplňku a bude vidět stále později v noci. To umožní lepší pozorování komety 12P/Pons-Brooks. Na večerní obloze doplňuje jasný Jupiter ještě Merkur, který je v pondělí v maximální elongaci. Aktivitu Slunce oživily především dvě pěkné oblasti se skvrnami a hned následovaly i silné erupce. Na Sojuzu letí poprvé dvě ženy najednou. Ke startu se chystá poslední raketa Delta IV Heavy. Před 50 lety získala první detailní snímky Merkuru sonda Mariner 10.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

kometa 12P/Pons-Brooks v souhvězdí Labutě

Titul Česká astrofotografie měsíce za únor 2024 obdržel snímek „Kometa 12P/Pons-Brooks v souhvězdí Labutě“, jehož autorem je Jan Beránek.   Vlasatice, dnes jim říkáme komety, budily zejména ve středověku hrůzu a děs nejen mezi obyčejnými lidmi. Možná více se o ně zajímali panovníci.

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Kometa 12P/Pons-Brooks

Pořízeno fotoaparátem Canon EOS 7D přes NT Sky-Watcher 200/1000 na montáži GHEQ-5. Čas expozice 35s.

Další informace »