Úvodní strana  >  Články  >  Ostatní  >  Podílejte se na tvorbě obsahu pro náš web a instagramový účet!
Jan Herzig Vytisknout článek

Podílejte se na tvorbě obsahu pro náš web a instagramový účet!

Mléčná dráha nad Českým rájem
Autor: Daniel Kurtin

Zajímáte se o vesmír? Baví vás astronomie, fyzika nebo kosmonautika? Rádi o těchto tématech informujete své přátele? Nevadí vám psát různé texty? Nebo snad fotíte oblohu či řešíte Astronomickou olympiádu?

Jestliže alespoň na část z předchozích otázek můžete odpovědět slovem ano, je naše nabídka právě pro vás. Hledáme další dobrovolníky, pro které je vesmír vášní, kterou chtějí předávat dále a šířit povědomí o ní. Nepotřebujeme vědce, vysokoškolské studenty či další jinak vysoce vzdělané lidi. Stačí základní povědomí o astronomii spolu se schopností psaní. Nízký věk (třeba již od 11 nebo 12 let) není překážkou, ba dokonce výhodou.

V případě zájmu můžete psát příspěvky pro tento profil podobné těm, které zde pravidelně vychází, nebo můžete přijít třeba s pravidelnou sérií příspěvků s jedním tématem či nějakým úplně novým nápadem. Vedle toho můžete také psát články pro náš web astro.cz. Někdy se tyto dvě aktivity prolínají, když se delší instagramové příspěvky stanou základem článků pro web.

Pokud Vás tento příspěvek zaujal, neváhejte se ozvat na mail herzig@astro.cz nebo nám napište zprávu na náš Instagram či Facebook.
O autorovi

Jan Herzig

Jan Herzig

Narodil se roku 2008 v Plzni, žije v Horšovském Týně. Studuje na Gymnáziu J. Š. Baara v Domažlicích. Vesmír ho uchvátil v 11 letech, nyní mu věnuje většinu svého času. Věnuje se teoretické i praktické astronomii. Na teoretické obdivuje možnost popsání vesmíru pomocí elegantních rovnic. V souvislosti s praktickou ho fascinuje pohled na vesmír vlastníma očima i svým dvaceticentimetrovým dalekohledem. Baví ho i popularizace astronomie a kosmonautiky, a to jak psaním článků, tak komentováním na youtube či v rádiu. V posledních třech letech se čtyřikrát umístil na vítězných pozicích ve finálových kolech Astronomické olympiády. Na XXVI. Mezinárodní astronomické olympiádě získal bronzovou medaili, na I. a II. Mezinárodní olympiádě v astronomii a astrofyzice pro juniory zlatou medaili, ve druhém případě k tomu dosáhl na 1. místo v Evropě. Správce Instagramu ČAS.

Štítky: Facebook ČAS, Instagram ČAS, Astro.cz


48. vesmírný týden 2023

48. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 11. do 3. 12. 2023. Měsíc bude v úplňku. Jupiter je večer na jihovýchodě, Saturn nad jihozápadem. Ráno září na východě jasná Venuše. Aktivita Slunce se výrazně zvýšila a opět nastala i slabá polární záře. Kometa 12P se na obloze přibližuje k hvězdě Vega v Lyře. Počet startů Falconů směřuje letos k číslu 100. Startovat bude také Sojuz s nákladní lodí Progress MS-25 k ISS. Před 100 lety se narodil čestný člen České astronomické společnosti Vojtěch Letfus.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tři planetární mlhoviny HFG1,  Abell6 a Sh2-200

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2023 obdržel snímek „Tři planetární mlhoviny“, jehož autorem je Evžen Brunner     Planetární mlhovina. Již od roku 1875 poněkud matoucí označení. Byť by tento název mohl evokovat třeba protoplanetární disk okolo vznikající hvězdy,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Polárna žiara

Polárna žiara

Další informace »