Úvodní strana  >  Články  >  Kosmonautika  >  Pozvánka: Exkurze do technického muzea v Mnichově

Pozvánka: Exkurze do technického muzea v Mnichově

Technické muzeum v Mnichově
Autor: Marek Česal

Západočeská pobočka České astronomické společnosti pořádá v sobotu 16. dubna 2016 exkurzi do Německého muzea v Mnichově. Sbírku tohoto muzea tvoří více než 100 000 exponátů ze světa vědy a techniky. Právě díky velkému množství originálních exponátů je řazeno k nejzajímavějším muzeím techniky na světě.

Sbírky jsou velmi rozsáhlé a natolik pestré, že zde každý návštěvník nalezne to, co ho zajímá. K vidění jsou exponáty spojené s lodní dopravou, těžbou surovin, replikou lidských buněk či expozice moderní fyziky a naleznete zde i modely aut nebo letadel. Muzeum nabízí skutečné originální exponáty jako je V2, řez skutečnou ponorkou a další (viz přiložené foto). Velmi zajímavou expozicí je expozice astronomie a kosmonautiky, která zahrnuje funkční hvězdárnu, planetárium a celou řadu interaktivních modelů. Před samotnou návštěvou muzea vám doporučujeme si řádně prostudovat plánek muzea, ze kterého získáte přehled o rozložení jednotlivých expozic. V průběhu dne probíhají v muzeu komentované prohlídky včetně názorných ukázek (pokusy s dusíkem nebo laboratoř vysokého napětí).

Exponáty v technickém muzeu v Mnichově Autor: Marek Česal
Exponáty v technickém muzeu v Mnichově
Autor: Marek Česal
Upozorňujeme, že v současné době jsou některé expozice uzavřené, přesto je během probíhajících oprav a modernizace muzea přístupná minimálně polovina vystavovací plochy. Kdybyste chtěli projít a vidět všechny oddíly na 25 tisících čtverečních metrech, museli byste ujít 9 km. Návštěva muzea se Vám tedy vyplatí!

Více informací o probíhající rekonstrukci naleznete na webových stránkách muzea.

Pro ty, kteří již v muzeu byli, je zde možnost navštívit dopravní muzeum, které se nachází cca 15 minut metrem od parkoviště autobusu u hlavního muzea. Více informací o dopravním muzeu  též na stránkách.

Vaše přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu Západočeské pobočky ČAS info(zavinac)zpcas.cz. Obratem budete informováni o platbě, která bude probíhat převodem na konto pobočky. Do přihlášky uveďte jméno, kontaktní e-mail a telefon, který budete mít k dispozici při zájezdu.

Organizační záležitosti:

Termín: 16. dubna 2016 (sobota) 
Čas odjezdu: z Plzně 5h 30m z parkoviště u Hamburku (současná budova soudu u malého Tesca)
Návrat: cca 22h
Doprava: členové České astronomické společnosti a Felixíru 600,- ostatní 650,- (cena nezahrnuje vstupné a cestovní pojištění, které si každý účastník zajišťuje individuálně)
Vstupné: Vstupné si hradí každý účastník sám. V jednání s muzeem je množstevní sleva na vstupném. Běžná cena 8,5€, pro studenta do 15 let 3€.
Otevírací doba: od 9h do 17h (http://www.deutsches-museum.de/)

Zdroje a doporučené odkazy:
[1] Vědecko-technické muzeum v Mnichově

Převzato: Západočeská pobočka ČAS



O autorovi

Marek Česal

Marek Česal

Marek Česal (*1976, Rokycany) je český popularizátor astronomie. K té se dostal v dospělosti, a to na hvězdárně v Rokycanech. Vystudoval obor fyzika – počítače  na FPE ZČU v Plzni. Je aktivním členem Západočeské pobočky České astronomické společnosti. Popularizuje astronomii pomocí zábavných přednášek a pořádáním popularizačních akcí.

Štítky: Západočeská pobočka ČAS, Exkurze, Technické muzeum Mnichov


48. vesmírný týden 2023

48. vesmírný týden 2023

Přehled událostí na obloze a v kosmonautice od 27. 11. do 3. 12. 2023. Měsíc bude v úplňku. Jupiter je večer na jihovýchodě, Saturn nad jihozápadem. Ráno září na východě jasná Venuše. Aktivita Slunce se výrazně zvýšila a opět nastala i slabá polární záře. Kometa 12P se na obloze přibližuje k hvězdě Vega v Lyře. Počet startů Falconů směřuje letos k číslu 100. Startovat bude také Sojuz s nákladní lodí Progress MS-25 k ISS. Před 100 lety se narodil čestný člen České astronomické společnosti Vojtěch Letfus.

Další informace »

Česká astrofotografie měsíce

Tři planetární mlhoviny HFG1,  Abell6 a Sh2-200

Titul Česká astrofotografie měsíce za říjen 2023 obdržel snímek „Tři planetární mlhoviny“, jehož autorem je Evžen Brunner     Planetární mlhovina. Již od roku 1875 poněkud matoucí označení. Byť by tento název mohl evokovat třeba protoplanetární disk okolo vznikající hvězdy,

Další informace »

Poslední čtenářská fotografie

Polárna žiara

Polárna žiara

Další informace »